Životopisné hudební drama o královně soulu Arethtě Franklin natočil režisér Liesl Tommy, který v minulosti točil pouze televizní seriály. Do jeho prvního celovečerního počinu se vkládají velké naděje a trailer vypadá slibně. Název filmu odkazuje na skladbu Respect, kterou napsal pro Arethu skladatel Otis Redding.

profimedia-0537657272.jpg
Foto: Profimedia

Jedna z nejznámějších amerických zpěvaček, skladatelek i pianistek byla na scéně přes padesát let. Na kontě má 18 cen Grammy, což z ní dělá druhou nejúspěšnější držitelkou této ceny. Narodila se 25. března 1942 v Memphisu ve státě Tennessee. Její otec byl baptistický pastor a vydal přes 70 nahrávek svého kázání. Není tedy divu, že si lásku k hudbě našla už ve velmi útlém věku, a to přes gospel.

Už ve 14 letech nahrála své první album Songs of Faith, ale zanedlouho poté zpěvu musela zanechat. Ještě v pubertálním věku se stala matkou. Hned po mateřské však začala její hvězdná kariéra stoupat a singl I Never Loved a Man (The Way I Love You) se dostal na první místo světových hitparád a držel se na nich několik týdnů. Nastal kolotoč úspěchů, který neskončil ani po její smrti. V devadesátých letech se do mainstreamové hudby dostala píseň Deeper Love, která byla soundtrackem k filmu Sestra v akci 2 a ještě do roku 2011 vystupovala. Zemřela v 16. srpna 2018 ve věku 76 let.