Dalším z velké sedmičky archandělů, kterého bych Vám nyní ráda nabídla k bližšímu  seznámení, je archanděl Samuel. Je andělem  lásky. Jeho jméno znamená - ten, který vidí Boha.

Musím se opět usmívat, protože  mi do cesty přišel právě nyní v květnu. :-) V měsíci od počátku věků spojovaném s energií lásky. Samuel pomáhá všem, kdo ho zavolají, nalézt důležité části našich životů. Obracíme se na něj, toužíme-li po novém milostném vztahu, nových přátelích, nové práci nebo při hledání ztracené věci. Získáme-li, po čem toužíme, pomůže nám archanděl Samuel zabudovat tuto součást do mozaiky našeho života. Pomocí archanděla Samuela se nám podaří žít v harmonii a vyrovnanosti, v lásce a péči. Je strážcem třetího paprsku světla- růžového paprsku. 

Náhody neexistují, pravil již dávno přede mnou někdo prozíravý, a měl pravdu.

Archanděl Samuel, který se nyní ve svém skvostně růžovém rouchu na těchto stránkách představuje, je podle učenců andělem, který je volán a vzýván nejčastěji. Jeho síla je protipólem strachu. Strach, který vše omezuje, uzavírá, stahuje a halí tmou, je možné přemoci jedině láskou, která ve své opravdové podobě jemně a poklidně působí. Tak jako  se v květnu svým přirozeným tempem  otevírají pupeny a rozkvétají květy, takovou jemnou hmotnou silou pracuje i láska. Někde jsem četla citát, který na definici lásky podle mě padne jako ulitý: „Síla nenadělá příliš hluku, jen tak tu je a tiše působí.“

archanděl

Archanděla Samuela můžete kdykoliv porosit o pomoc, jestliže hledáte někoho, kdo by s Vámi chtěl sdílet váš životní příběh. Samuela podle andělského řádu je dobré požádat o nalezení člověka, který se k nám nejlépe hodí, takového, se kterým si vzájemně nejlépe naplníte své potřeby. Můžete ho rovněž požádat o pomoc při posílení vztahu současného, udržení věrnosti a vzájemné úcty, jakož i  milostné vášně. Jeho pomoc je blahodárná i v případech léčení starých emocionálních ublížení, zrad, ale i v případě žalu po ztrátě milované bytosti. 

Lásku někoho, kdo o Vás nestojí, Vám ale ani archanděl Samuel získat nepomůže. Není ani radno se o takovou riskantní záležitost pokoušet - většinou si na sebe člověk pak přivolá jen svízele. V případě neopětované lásky se však na archanděla Samuela můžete obrátit, a ten Vám pomůže zacelit rány a do života přivést jiného partnera, který bude Vaši lásku opětovat. 

Modlitby k archandělu Samuelovi by mohly znít  třeba takto:

Milovaný anděli Lásky.
Přiveď mi prosím do cesty člověka, 
který se ke mně opravdu hodí, s kterým naše láska bude působit na  všech úrovních bytí,
se kterým se  budeme  vzájemně doplňovat, 
obohacovat a ctít
¨
a to ve jménu božím  

Hojicí modlitba :

Milovaný anděli Lásky
Pomoz mi prosím v mém žalu,
sejmi ze mě tento bol  a vyhoj rány v mém srdci. 
Pomoz mi nalézt novou naději 
a provázej mě na cestě k nalezení opravdového  štěstí.
Děkuji za vyslyšení mé modlitby,
ve jménu božím

Modlitbu si můžete ale také sestavit sami tak, jak to bude cítit a pokud budou Vaše úmysly opravdové, správná  slova se sama  najdou :-)

Hodně štěstí na cestě!

Čtěte také o dalších archandělech:

Reklama