Při psaní o archandělech nepřestávám vycházet z údivu a zároveň vnímám stále větší vděčnost osudu za to, jak mě vede cestičkami, na kterých potřebuji v daný okamžik být. 

Při seznamování s dalším archandělem, tentokráte Jofielem, jsem jasně pochopila, proč mi vyšší moc vybrala jako téma právě jeho. 

archandělArchanděl Jofiel - význam jeho jména je Boží krása. Pomáhá nám v tom, abychom měli jen hezké myšlenky, viděli a uměli ocenit krásu kolem nás, a proto vytvářeli, dávali najevo a přinášeli více ušlechtilosti, čistoty a krásy do našeho života. Krásné myšlenky totiž dávají prostor vzniku krásným věcem, prožitkům, skutkům a umožňují nám vyvažovat to negativní a temné kolem nás. V denní realitě nám archanděl Jofiel pomáhá s uměleckými projekty a rozsvěcuje v nás tvůrčí jiskru. Pomáhá nám uskutečnit nápady a poskytuje energii k provádění uměleckých záměrů, které pak zvyšují světelné vibrace celé naší země. Stojí při nás, když se snažíme zkrášlit náš domov, pracovní prostředí či vnášet krásu do našich vztahů. 

Vede nás k tomu, abychom byli schopni objevovat  nadpozemskou krásu květin, abychom uměli vnímat jejich jemné a laskavé vibrace. 

Archanděl Jofiel nám dodává sílu, abychom celý náš život mohli pokládat za zábavný a příjemný. Je přátelský, objímající a pozitivní jako dobrý přítel. 

Poselství archanděla Jofiela

Starosti nikdy k ničemu nepomohly, proč si je tedy připouštět? Neživí nás ani neléčí, ale právě naopak. Je mnohem lepší vložit úsilí do něčeho tvůrčího a klidně promýšlet pozitivní jednání. Tvořte... budete vyzařovat Boží tvořivost. Tehdy se cítíte nejblíže Bohu, při psaní a dalších uměleckých činnostech. 

Jofiel pracuje na zlatožlutém paprsku, stejně jako sluneční svit dopadá na zemi a svítí všem stejně, tak přináší archanděl Jofiel světlo Boží všem bytostem. Proto se mu též říká archanděl osvícení. Spolupracuje s anděly moudrosti. Díky Jofielovi jsou nám pochopitelnější souvislosti mezi pozemským životem a kosmickým řádem.

Podle jistých mistrů reiki, přijmeme-li energii archanděla Jofiela a připustíme-li, aby tato energie osvítila našeho ducha, padnou v našem srdci bariéry, které brání skutečnému poznání. Jofiel je spojením s nejvyšším vědomím. Přes něj k nám proudí informace, ideje, poznatky, vědění, moudrost a duch... a to jak na zem, k člověku, tak i opačně. Vytváří mosty mezi různými rovinami a dimenzemi, takže mohou proudit podněty. Těmito mosty mohou také duchovní bytosti různě cestovat a andělé se touto cestou dostávají na Zem k nám.

Za posledních pár dnů jsem jeho jméno - jméno archanděla Jofiela, v duchu zavolala mnohokrát, vždy když se v mé hlavě strhla nějaká nepříjemná situace. Nemusíte na archanděly či anděly věřit, můžete se tomu i smát - jak říkává moje milá přítelkyně: Jednou, až se naše tělo v prach obrátí, bude jasno všem. Každopádně, ať jste na jednom, nebo druhém břehu, věřící či nevěřící, bytí s anděly je podle mého názoru barevnější a povznášející... kam? To už je přece na Vás. :-)

Čtěte také:

Reklama