Když se řekne arašídové máslo, většina lidí si vybaví tradiční snídani hrdinů amerických filmů. Přitom se zdá, že existují pouze dva druhy lidí – jedni si máslo na první ochutnání zamilují, druzí ho už nikdy znovu nepolknou. Arašídové máslo také vyvolává spoustu vášnivých diskusí. Setkat se můžeme s názory, že je příliš tučné a tudíž nezdravé. Na druhou stranu však bylo objeveno, že má výjimečně pozitivní účinky na lidské zdraví a dokonce snižuje riziko vzniku rakoviny prsu.

Zdravá strava už od malička

ra

Všichni dobře vědí, jak je důležité dávat dětem zdravou a vyváženou stravu. Nový výzkum však přinesl překvapivé zjištění. Ukázalo se, že dokonce už potraviny, kterými se stravují dívky jako malé, u nich mohou v dospělosti ovlivňovat riziko vzniku rakoviny prsu. Průzkum také dokázal, že jedním z těchto „zázračných“ jídel je i arašídové máslo.

Vědci sledovali 9000 amerických dívek během jejich dospívání a později kontrolovali, zda se u některých z nich neobjevily změny zvyšující riziko vzniku rakoviny. Zjistili, že, dívky, které jedly arašídové máslo alespoň dvakrát týdně, měly o 39 % menší pravděpodobnost výskytu těchto změn v prsou!

Zajímá vás více? Dozvíte se ZDE.

Reklama