Vadí vám homosexuálové? Ne? Pak o nich natočte hezký film nebo nazpívejte písničku a můžete za to dostat i cenu. V opačném případě dostanete také ocenění. Jenže titul "netolerantní suchar" si za rámeček nejspíš nedáte.

Americká Aliance homosexuálů každým rokem rozdává ceny těm, kteří ve svých uměleckých dílech tuto menšinu ukazují v dobrém světle. Letošní vítězové byli vyhlášeni v Los Angeles, ale ceremoniál putuje po celých Spojených státech. Speciální výroční cenu letos obdržela Christina Aquilera. Porotci se pro mladou zpěvačku rozhodli hlavně proto, že do svého posledního videoklipu k písničce Beautiful (Kráska) "implantovala" nejen transexuály, ale i homosexuály. Stejnou písničku Christina na galavečeru také zazpívala jako host.

Jinak však čtrnáctému ročníku "homosexuálních" cen nevévodilo žádné překvapení. Absolutními vítězi se staly filmy Will a Grace (letos už popáté) a Pod povrchem (cenu si snímek vysloužil už podruhé).

Ačkoliv kritici si film Hodiny v hlavní roli s Nicole Kidman nemohli vynachválit, aliance gayů a lesbiček ho potopila. Film je prý "hrubě netolerantní" a "zavání cenzurou". Stejně dopadly i snímky Frida nebo Daleko od nebes.

Podle průzkumů asi polovině Čechů vadí homosexuálně orientovaní lidé. Je to nejhorší číslo za poslední čtyři roky. Co si o tom myslíte vy? :-) 

Reklama