Pitný režim je nedílnou součástí každodenního života. Všude se mluví o tom, kolik litrů tekutin bychom měli vypít, ale málokde najdete doporučení na to, jaký druh vody je pro zdraví nejvhodnější. Majitel společnosti Aquara, Mgr. Antonín Miloschewitsch, nám sdělil, že jeho společnost svým zákazníkům zabezpečuje kompletní servis, aby si mohli kdykoliv dopřát skleničku české pramenité vody té nevyšší kvality…

Dlouhá léta jste úspěšně podnikal v módním průmyslu, který nemá s vodou nic společného. Co Vás přimělo k rozhodnutí přesunout své aktivity do tohoto „mokrého“ segmentu?  
Mgr. Antonín Miloschewitsch Všechno se začalo v roce 2001. V té době jsem měl asi deset obchodů s módní konfekcí, nějaké volné peníze a především čas, což mě motivovalo přemýšlet nad tím, do čeho dalšího bych se mohl pustit. V té době mě oslovil jeden kamarád se zajímavou nabídkou, která se týkala vody – sehnal skupinu investorů, kteří koupili bývalý grafitový důl na Šumavě, jehož součástí byl pramen. Protože se byznysem nechtěli příliš zabývat, hledali někoho s dobrým obchodním potenciálem. Myšlenka projektu se mi líbila, tak jsem se toho chytnul a s kamarádem jsme založili projekt Aqua Bohemica. Název jsme vybírali tak, aby byl srozumitelný a jasně sděloval, že jde o vodu českého původu. Po třech letech jsme se se Šumavským pramenem rozešli. Chtěli jsme mít vlastní značku vody, která by měla stejný název jako již založený projekt. Při zařizování legislativních záležitostí jsme zjistili, že název Aqua Bohemica je chráněný, tak jsme museli vymyslet něco jiného. Původně jsme plánovali používat název Aquala se sloganem „Aquala -žízeň vám zahnala“, ale narazili jsme na podobnost s názvem jiné vody. Nakonec jsme zůstali u Aquary a  požádali o ochrannou známku.

Pokud tomu dobře rozumím, předpokládám, že jste koupili nový pramen a vodu z něj nazvali Aquara…
Aquara představuje název firmy a značku výdejníků vod. Vzhledem k změně zákonů jsme tento název už nemohli použít jako název vody. Tu jsme získali ze Svatojánského pramene, který jsme zakoupili.

To je oficiální název pramene, z kterého získáváte vodu?
Název má originální charakter, pochází ze šestnáctého století, kdy byl Svatojánský pramen objeven. S jeho historií se můžete seznámit na webové stránce www.aquara.cz. K tomuto „zázračnému“   pramenu se váže i hezká pověst… Museli jsme projít nelehkou bitvou, abychom získali ochrannou známku s tímto původním názvem. Naštěstí jsme měli tolik historických podkladů a argumentů, že nám nakonec název vody Svatojánský pramen schválili.

Jak vaše společnost funguje?
Už od začátku jsem do tohoto podnikání vstupoval s vizí, že nabízíme službu a ne produkt. V realitě to znamená, že zabezpečujeme kompletní servis, který zaručuje dodávku kvalitní pramenité vody, jak se říká: „přímo pod nos“. Naši zákazníci se nemusí ničím zatěžovat, navíc díky této filozofii, chráníme životní prostředí - nezamořujeme ho plasty. Vodu ze Svatojánského pramene dodáváme ve vratném barelu, tudíž nemáme žádné odpadové hospodářství.

Na jaký segment zákazníků se zaměřujete? Předpokládám, že to bude především firemní klientela.
Máme bohaté spektrum zákazníků – od domácností po velké firmy. Jenom v Praze prodáme kamion barelů za den. V domácnostech náš servis ve velké míře využívají zaměstnanci společností, které s námi mají již zkušenost.

Mgr. Antonín Miloschewitsch

Čím je voda ze Svatojánského pramene výjimečná?
Pramenitá voda na rozdíl od minerální vody obsahuje méně než  500mg rozpuštěných minerálů na litr, díky čemu je určena pro dlouhodobé a každodenní používání. Toto složení by měla dle vyhlášky 275 splňovat každá pramenitá voda. To, co je nejpodstatnější jsou její senzorické vlastnosti. Voda ze Svatojánského pramene má „jiskru“. Je charakteristická „živou“, svěží chutí, navíc svým složením splňuje  kritéria kvality pro kojeneckou vodu – je určena pro všechny členy rodiny včetně těch nejmenších.

Ráda bych se vrátila k servisu, ke kterému patří také výdejníky vody. Jaké funkce nabízí?
Vodu v barelech dodáváme společně s přístrojem na její vydávání – výdejníkem. Základní model nabízí studenou a horkou vodu, s vyšší třídou si můžete dopřát také sodovku. Když máte výdejník, nepotřebujete varnou konvici.

Mohl byste víc přiblížit filozofii Vaší společnosti?
Vychází ze sloganu „Voda, která tě pohladí“. Jak jsem se zmínil, nenabízíme vodu ale zajišťujeme pitný režim. Našim cílem je, aby si naši zákazníci mohli kdykoliv dopřát skleničku vynikající pramenité vody. Snažíme se nabízet maximální servis v maximální kvalitě.

Pokud bych byla Vašim potenciálním zákazníkem, na co všechno bych se měla připravit?   
Zákazník, který nás osloví, má zájem o vodu v barelech a něco už o nás ví. Našim nosným produktem je pronájem. Když si od nás pronajmete výdejník na vodu, nemusíte se o nic starat. Jedině o platbu, která se základním typem výdejníku činí šest set padesát korun měsíčně, a o to, abyste spotřebovali tři barely vody měsíčně. Pronájem je podmíněný množstvím barelů a také časem – smlouvu se zákazníkem uzavíráme na dobu dvou let. Když zákazník smlouvu vypoví, výdejník s barelem vrátí zpět. Za celou dobu podnikání si smlouvu nechalo prodloužit více než 95% zákazníků, co nás upřímně těší, protože víme, že naše filozofie funguje. K tomu všemu bych rád dodal, že pramenitá voda je pojmem „terminus technicus“ a každá chutná jinak. Lidi, kteří ji pijí, rozdíly v její chuti i kvalitě poznají. Aby i ta naše voda ze Svatojánského pramene, pořád chutnala tak jak má, výdejník přes který prochází, pravidelně čistíme. Je to další, důležitá součást naši péče.   

S vodou v barelech se příliš kouzlit nedá. Přesto bych se ráda zeptala, zda připravujete nějaké novinky.
Voda je voda a moc toho nevymyslíte… Ale překvapím Vás. Chystáme jednu velkou věc – vodu ze Svatojánského pramene hodláme obohacovat o konkrétní složku, která je celosvětově v potravě zastoupena velmi málo. Momentálně jsme v jednání s majitelem jednoho patentu, pokud  se to povede, tak budeme mít světový unikát. Aktuálně jsme ve fázi testování. Věřím, že všechno dobře dopadne a novinku na trh uvedeme už v roce 2017.

Co byste měli o společnosti Aquara vědět
S vodou ze Svatojánského pramene mají zkušenost všichni státníci, kteří se zúčastnili Summitu NATO 2002 v Praze. Společnost Aquara prošla velmi přísným výběrovým řízeným, z kterého vyšla jako vítěz - stala se centrálním dodavatelem vody v průběhu této významné události.

Více na www. aquara.cz

Reklama