Knihovna

Když jsme chodili na 1. stupeň ZDŠ, tak 1. dubna na Apríla jsme se ve třídě škádlili a pokřikovali na sebe: „Apríl, Apríl, máš na zádech papír“ a plácli jsme se do zad rukou s papírem. Plácnutý se vždy ptal kamaráda, zda tam fakt ten papír má :-))) A ještě aprílový kameňák, co jsem slyšela dnes v rádiu: Manžel oznamuje manželce: „Byl jsem Ti nevěrný - apríl!“ .Manželka odpoví: „Taky jsem Ti byla nevěrná - říjen!"

Nitka-a

Když jsem jela s otcem na výlet ve staré škodovce, tak nám cestu překřížil jezdec na staré motorce Jawě. Ten náraz nebyl velký, ale to potom bylo „hustý“. Muž, který motorku řídil, spadl a vzduchem letěla noha. Ano, noha, která spadla na kapotu našeho auta. Otec a nakonec i já jsme byli vyděšeni. Všemu tomu nasadil řidič, který vstal, nohu sebral z kapoty, nasadil a s veselým úsměvem nám zamával. Nakonec jsme dojeli do vesnice a šli na oběd, kde jsme u stolu potkali zmíněného řidiče, který nám vše s úsměvem vysvětlil, že má nohu dřevěnou a že mu občas vylítne protože mu špatně drží. Nakonec se z nich stali velmi dobří přátelé a rádi na tuto událost vzpomínají.

Ukulele

Ze mě si udělal srandu můj doktor. Myslím, že ten den tam měl spoustu infarktových stavů. To jsem si šla tak hezky na preventivní prohlídku ke svému ženskému lékaři. Jelikož takové prohlídky nemám ráda, představovala jsem si, jak jdu po prohlídce hezky na kávu a něco hezkého si koupím. Pokecám s doktorem a šup na vyšetřovací „kozu“, pak že zajdeme ještě na ultrazvuk, ať to zkontroluje celé. Lehnu na lehátko, doktor udělá ultrazvuk a povídá “...no, gratuluju mamčo, proč jste nepřišla dříve? Koukám, dvojčátka a už v 15. týdnu!“. Já na něho vyvalila oči, a začala koktat něco ve smyslu „Co...ee...počkat...co??“ Doktor se začal smát a že Apríl, že už tak dnes dostal 3 ženský přede mnou a lámal se smíchy... Doktor je to skvělý, je to šprýmař, většinu pacientek zná už roky, tak určitě věděl, z koho si může takovou srandu udělat. Dokonce jsem dostala falešnou fotku z ultrazvuku, ať trochu vyděsím přítele... chápu, že ne každý by takovou srandu pochopil, ale já se ten den náramně bavila!

Partnerem soutěže je značka Fidorka, deset výherců získává balíčky s vykutálenými Fidorkami. Už se na ně těšíte?

Gaj Verca

Ráda vzpomínám na aprílový žert, který mi provedl můj bratr, když jsem chodila asi do páté třídy. Brácha přetočil hodiny o hoďku více a probudil mě, že jsme zaspali. Bratr si pak v pohodě lehl do své postele s tím, že jemu první hodina pro nemoc učitele odpadla. Já tedy utíkala rychle do školy a až před ní jsem zjistila, že mě bratr napálil. Navíc si tehdy ze mě udělalo apríl i počasí, když jsem tam mrzla a začalo sněžit....

Antik

Pamatuji si, jak jsme s bratry seděli u počítače a učili nevlastní sestru nějakou hru. Tuším, že jsme tam vytvářeli nějaké příšerky a monstra a strašně jsme se tomu smáli. Najednou přišla nevlastní mamka s tátou, že pro nás mají překvapení, že budeme mít dalšího sourozence. Všichni čtyři jsme se na ně otočili a strašně jsme je vysmáli s tím, že tenhle apríl se jim opravdu nepovedl. Nedokázali jsme si totiž představit, že by byli takový blázni a pořídili si společné dítě, když mají dohromady 4 děti (19, 17, 10 a 7 let). No, humor nás přešel 2. prosince, kdy se ten náš apríl narodil a už 11 let nás všem úspěšně leze na nervy jako každý správný rozmazlený benjamínek.

Masovakulicka

Na aprílové žertíky si nepotrpíme. Naopak jsme toto datum využili ke svatbě. Brali jsme se ovšem po 13 letech vztahu, kdy jsme nikdy před tím s okolím o svatbě nemluvili, proto si všichni mysleli, že je to aprílový žert. Dokonce i z matriky nám 3x volali, jestli svatba opravdu bude, nebo jde o apríl :)

Andvejka

Ráda vzpomínám na malé žertovné vtípky, které si navzájem provádíme s přítelem. Například když jsem z postele vyndala rošty, přítel si šel lehnout a do postele se propadl. Nebo když spí a já před něj postavila velké zrcadlo a při probuzení se hrozně lekl sám sebe. Je plno vtípků, které jsme vyzkoušeli a které máme ještě v plánu vyzkoušet

Theplana

Vzpomínám si, že kdysi na Apríla mi mami řekla, že volala babi, že když je tak krásně, že přijede na pokec, že koupila dorty a že do hodiny ji tam máme. Rychle mě zahnala, abych si poklidil pokojík. Rychle jsem pouklízel co se dalo, vyměnil ještě po snídani pokecaný ubrus, vytřel podlahu... prostě poklidil celý byt, a když jsem to všechno udělal, tak z mamky vypadlo: APRÍL. Hm, mami byla tedy velká „aprílistka“, ale že to rozjede tak, že mám uklizeno během hodinky, to jsem ani já sám nečekal. Ale také to má něco do sebe, bylo uklizeno jako nikdy.

Hajduleu

Svého jediného syna jsem porodila ve svých 42 letech. Ne, že bych nechtěla dříve a ne že bych si nepřála dětí více. Prostě se nedařilo, i když jsem vyzkoušela leccos, včetně několika cyklů umělého oplodnění. Proto nikdy nezapomenu na 1. dubna 2000, kdy se zadařilo, v době, kdy jsem už ani nedoufala, na místě, které miluji, bohužel s partnerem, s kterým jsem rodinu neplánovala a který se k tomu nedokázal ani chlapsky postavit. No nic, syn je príma a má smysl pro humor, i ten černý, což je vzhledem k okolnostem jeho početí asi docela pochopitelné.

Janaa1

Já moc ráda vzpomínám, jak jsme s dcerami napálily syna Járu. Strašně nerad vstává a nejradši by jen ležel v posteli. No a na Apríla jsme mu řekly, že někdo zvonil a má za dveřmi tu svou lásku. Okamžitě vystřelil z postele, začal se oblékat rychlostí jakou jsme u něj neviděly a česat, navonět a už běžel ke dveřím. Otevřel a za dveřmi viděl u topení přivázanou naši fenku Betty a vedle sebe měla nápis: Jsem tvoje láska navždy, vyvenči mě ... Vyvenčil a celé dopoledne s námi nemluvil :-D

Více najdete na Vykutálená rošťárna.cz.

fidorka.png

Náš článek:

Aprílové příběhy: Zapojte se do soutěže a 10 z vás získá balíček s vykutálenými Fidorkami

Reklama