První duben můžeme oslavit v Plzni na

 

Apriliádě.

Odkud vyjdete a kam zamíříte
Začíná se na náměstí Republiky a vyjít na výšlap můžete i mezi 9. a 14. hodinou na trasy 10, 22 a 35 kilometrů. Zatímco krátká trasa vede jen po městě a jeho blízkém okolí, obě delší trasy dojdou až na hrad Radyně, přičemž pětatřicítka dojde až na zámek Kozel.

Součástí akce bude i celodenní program v místě startu, a vlastně i cíle. O zábavu asi nebude při spoustě sportovních i kulturních akcí nouze. Mezi sportovními vyniká běh na plzeňskou věž. Kdo ji zná, musí uznat, že dosavadní rekord 59 sekund je opravdu těžko překonatelný. Co se týče kultury, je připravena také řada akcí, a možná přijde i Maxim Turbulenc.

 ***

Abyste si mohly vybrat, ženy-in, máme tu pro vás ještě jeden tip.

Jedna z největších turistických akcí tohoto víkendu nese název

 

Do Okoře bez oře.


Pro pěší i cyklisty

Vyjít či vyjet se dá z vlakového nádraží v Kralupech mezi 6h15 a 10h15. Pořadatelé nabízejí trasy od 14 do 50 kilometrů.
Pro koho je to moc dlouhé, může vyjít mezi 6h45 a 10h15 z nádraží v Zákolanech. Odtamtud to má do cíle jen 7 kilometrů.

Pořadatelé nezapomněli ani na cyklisty. Ti začínají mezi 8. hodinou a 10h15 z kralupského nádraží a mají připravené vyjížďky dlouhé 30 a 50 kilometrů.

 

O zábavu je postaráno

Ostatně kdo chce, může klidně na všechny trasy, pěší i cyklo, zapomenout. Jít či jet může odkudkoli, účast na akci mu potvrdí v cíli, na louce pod hradem. Tam bude mezi 9. a 15. hodinou odpoledne o zábavu postaráno. Na děti čeká řada her i soutěží, v 11h30 a 12h30 vystoupí i skupina historického šermu.

 

S Klubem českých turistů přejeme dobrou zábavu, veselého Apríla a Zdrávi došli!

Reklama