Tvrdí se, že ženy a technika nejdou moc dohromady. Telefon ale používáme všechny a velká věda to není. Pokud si zjednodušujete život chytrými aplikaci, čtěte dál. Ty nejpoužívanější z redakce vám představíme.

Tlačítkové telefony už pomalu zanáší prach a výrobci telefonů se předhání, kdo vymyslí chytřejší, větší, tenčí, citlivější a s co největší potenciálem. Zhruba před rokem jsme vám naše nejoblíbenější aplikace již zmínily. Jaké nové přibyly na seznamu nebo spíš displejích?

Kristína Vodičková, editorka

  • Krokoměr + Zdraví

krokomer

Od druhé půlky mého hubnoucího procesu jsem se pustila do sledování své denní aktivity v rámci nachozených kilometrů a kroků. Jak jsem se někde dočetla, tak člověk by měl denně ujít 10 tisíc kroků, což je cca 6,5 – 7,5 km. Není to zázračný recept na hubnutí, protože i když byste nachodili deset kilometrů denně a stravovaly se špatně – kila budou stagnovat a klidně i porostou nahoru. Ráda si dávám cíle a kroky jsou tím mým denním cílem, který se snažím 5x týdně splnit. Jsou dny, kdy odpočívám a kroků je málo, ale v pracovní dny se hlídám a chodím. Vidím na sobě zlepšení fyzičky, nedělají mi problém žádné kopce a ani dlouhé schody. Krokoměry jsem nainstalovala i rodičům do mobilu a s mamkou soutěžíme, která ujde víc. Aplikace mi pomáhají sledovat, jak na tom jsem, a dalším krokem pro mě bude koupě krokoměru, abych měla naprosto přesné informace i o své tepové frekvenci. Navíc teplé počasí opravdu vybízí k procházkám, a pokud vám nohy slouží, zkuste občas dojít na místa pěšky. Krokoměr jsem si stahovala navíc a aplikaci Zdraví má v Iphonu každý, kdo jej vlastní.

  • Ryanair, Jet2 – letecké aplikace

ryan

Pokaždé, když někam letím, stahuji si aplikaci té oné letecké společnosti, abych měla palubní vstupenku v mobilu. Ano, není to nutné, ale je to o hodně pohodlnější. V mobilu provedu check-in, přikoupím zavazadla a hlavně mám informace, pokud by se něco dělo a let byl opožděn, nebo zrušen. Tentokrát je to Ryanair a v mobilu mám ještě Jet2, se kterými létám do Manchesteru.  

Vendula Kubalíková, zástupkyně šéfredaktora

LifecakeTuto aplikaci ocení hlavně všechny maminky, ale nejen ty. Každá si totiž zaznamenává pokroky svého dítěte pomocí fotek a videí. Ty se pak hromadí v telefonu či počítači. Aplikace Lifecake vám pomůže fotky krásně organizovat do fotoalb, které si vytvoříte. A upravovat. A popisovat. A sdílet… Prima pomůcka pro tvoření kroniky života vašeho dítěte.  

logo sbazarPoslední dobou mám pocit, že máme doma víc věcí, než vůbec potřebujeme. A náš byt rozhodně není nafukovací. Rozhodla jsem se, že se oněch nepotřebných věcí zbaví. Dětské odrážedlo na Sbazaru zmizelo ještě ten den a druhý den ráno si ho pán rovnou vyzvedl. S cestovní postýlkou to bylo dost podobně. A vytvořit inzerát je snadné. Vyfotíte, napíše popisek, nahrajete fotku a čau. Rychlé, spolehlivé.

Marie Cicvárek Fléglová, redaktorka

Přiznám se, že jsem velký fanda všeho „jablečného“, ale telefon plný aplikací zase tak úplně nemám. Přesto je tam pár pomocníků a vychytávek, bez nichž by to snad už ani nešlo.

Google doJako redaktorka si pořád něco zaznamenávám. V „appce“ Docs od Googlu můžu pracovat, zapisovat, dopisovat i přepisovat, kdykoliv si vzpomenu a aktuální změny hned vidí lidi, s nimiž danou věc sdílím.

 

LikendinOblíbila jsem si také mobilní verzi sociální sítě LinkedIn, která je plná aktualit, informací a novinek ze světa businessu. Přesně takových, které si sami zvolíte.

Mohlo by vás také zajímat:

Uložit

Reklama