Usínáme s ním a budíme se vedle něj. Ať už muže máte či ne. Řeč je o mobilním telefonu. Velká většina z nás již dávno propadla chytrým telefonům a ještě chytřejším aplikacím, které nám jaksi náš běžný život zpestřují, zjednodušují, zpříjemňují, ulehčují...

Vynecháme všechny různé sociální sítě, protože ty už jistě znáte, ale spíš vám poradíme, něco nového.

jaké aplikace používá redakce?

Kristína vodičková, editorka

  • aplicationOvuView

V mobilu mám desítky aplikací a nedokážu už bez některých vůbec fungovat. Jednou z nich je právě OvuView, kde si zaznamenávám svoji periodu. Vzhledem k tomu, že to mám trošku složitější, tak je to pro mě jediný záchytný bod v nějakém plánování a hlavně ve správném sdělování datumů mé gynekoložce. V aplikaci si nastavíte různé upozornění včetně zápisů příznaků, které vás trápí a klasicky byste na ně mohla brzy zapomenout a doktorce je po odeznění nesdělit. Kromě periody vám aplikace sděluje i ovulační dny, pokud to potřebujete vědět. Samozřejmě, že to není jako od lékaře, ale čím déle aplikaci používáte, tím více o vás ví a je přesnější.

  • Sleep as Android

Tohle je druhá aplikace, kterou mám zaplacenou a používám ji už přes dva roky. Budík a záznam spánku každý den. Samozřejmě, že ráno víte, jestli jste se dobře vyspali, ale aplikace k tomu dokáže sdělit v jaké časy jste se probouzeli a případně nahrát, jestli chrápete. Nejzásadnější je pro mě buzení, které mám nastavené na půlhodinový interval, ve kterém aplikace zjišťuje, kdy pro vás bude nejméně bolestivé slyšet budík. Co aplikaci používám, nikdy mě budík nevytrhne ze spánku krutým způsobem, ale tak nějak přijde zlehka a přirozeně.

Další aplikace, které už jsou mojí stálicí Vine, Instagram, Facebook, Uber, ČSFD, Viber, WhatsApp, O2tv, Snapchat, MSQRD a Spider Solitaire ;)

Vendula Kubalíková, zástupkyně šéfredaktora

  • Waze

Nerada bloudím, to si přiznejme hned na úvod. V autě za jízdy bloudím ze všeho nejmíň ráda. Waze mě naučil používat manžel. Je to komunitní navigační aplikace s aktuálními (!) dopravními informacemi. Podílí se na ní totiž ostatní řidiči. Takže víte o všech zácpách cestou, radarech, stupních provozu, uzavírkách, nehodách. Waze umí přepočítat za jízdy trasu a všemu se vyhnout. Za mě skvělé, protože mi to ušetří dost nervů. Dřív jsem jezdila podle Be on Road.

Klára Tichá, produkční

Mám ráda aplikace typu Instagram a Pinterest. Baví mě, že se můžu inspirovat tématy, které mě zajímají. Super výhodu vidím hlavně v Pinterestu, který slouží jako nástěnka a přes obrázky se můžu dostat třeba k tutoriálům na youtube, k receptům nebo zajímavým blogům.

Julie Hájková, redaktorka

Aplikacím neholduji, a když už si náhodou nějakou na doporučení stáhnu, většinou se k ní stejně už nevrátím. Snad jediná, kterou využívám poměrně často, je hlasový záznamník. Ten se mi hodí při nahrávání rozhovorů, když zrovna nemám při ruce diktafon.

Markéta Škaldová, redaktorka

Móda mě nesmírně baví, a proto mám ve svém šatníku více věcí, než je třeba. Ač je mi to líto, čas od času musím udělat čistku a pár věcí vytřídit. To pak na řadu přichází Vinted. Aplikaci se také říká Votoč vohoz, z tohoto názvu již chápete, k čemu asi slouží. Nechtěné módní kousky, kosmetiku, boty, … nafotíte a dát na svůj účet. Napíšete stručný popis, cenu před a kolik za danou věc chcete nyní. Nemusíte ale jen prodávat či nakupovat, ale také měnit. Každá uživatelka má k nahlédnutí reference, které jí daly ostatní nakupující nebo prodávající. Aplikaci využívám docela často a ještě nemám špatnou zkušenost. Navíc za věci, které bych vyhodila, jsem dostala ještě nějakou tu korunku :-).  

Jistě se vám stalo, že jste slyšely písničku, která se vám líbila, ale nevěděly jste, od koho je či jak se jmenuje. Právě proto je tu Shazam. Zmáčknete velké tlačítko na displeji a během pár vteřin vám naběhne ona písnička se jménem a interpretem. Všechny vaše hledané songy se ukládají a vy si je následně můžete přehrávat. Skvělá vychytávka ten Shazam :-).

Mohlo by vás také zajímat:

Uložit

Uložit

Uložit

Reklama