palmy.jpgFoto: Shutterstock

Adobe Photoshop Lightroom CC

Tato aplikace zvládne téměř vše, na co si při úpravě barev vzpomenete. Můžete si zde pohrát se stíny, kontrastem, světlem, sytostí, saturací nebo přímo s jednotlivými barvami. Tu uberete červenou, tu přidáte žlutou nebo zvýrazníte modrou. S Lightroomem můžete dokonce některé barvy změnit. Je libo ze zelených listů udělat žluté? Žádný problém.

barvy.jpgFoto: Instagram / mei.kratochvilova

Můžete si zde ukládat svá vlastní presety (přednastavené volby pro úpravy fotek), které pak jednoduše přenesete na další snímky. Ano, to je ten fígl, díky kterému mají některé blogerky na Instagramu celý feed hezky barevně sladěný. Pokud si ve tvorbě presetů nevěříte nebo se vám někde nějaký zalíbil a vy nemůžete přijít na to, jak ho samy vytvořit, můžete si presety stáhnout od někoho cizího a použít je pak na své fotky. Většinou je někteří blogeři a influenceři prodávají, ale čas od času narazíte i na některé zdarma.

mei-kratochvilova.jpg
Foto: Instagram / mei.kratochvilova
 
Snapseed

Jednou z aplikací, kterou zná snad většina lidí, kteří mají Instagram a snaží se s fotkami alespoň trochu pohrát, je Snapseed. Jednoduchý profesionální editor vytvořený Googlem vám pomůže jednoduše zvládnout standardní post-procesy fotografií včetně štětců, ořezů, HDR až třeba po mazání nechtěných fleků na zdech. Na použití efektů nemusíte být žádný profík. Se Snapseedem se sžijete snadno. Aplikace je navíc dostupná i v českém jazyce. I zde si můžete ukládat svá nastavení a používat je dál na jiné fotografie.

snapseed.jpgFoto: zena-in.czss.jpgFoto: zena-in.cz

PicsArt

Třetí asi nejrozšířenější aplikací, kterou s oblibou používá mnoho influencerů na Instagramu, je rozhodně PicsArt. A někdy nás s ní dokáží pořádně obalamutit. S touto aplikací si totiž přidávají na fotografie krásné výhledy z oken, sníh, poletující okvětní lístky, mění pozadí svých fotek anebo si třeba do hrnečku vytvoří krásné latte art. Díky PicsArtu můžete do fotografií například také přidat text nebo různé nálepky.


Pixaloop, PixaMotion nebo StoryZ

Už jste jistě párkrát na Instagramu zahlédly hýbající se snímky, kde například teče voda nebo plují mraky po obloze. Takovéhle „kouzlo“ dokážete s obyčejnou fotografií například v aplikacích Pixaloop, PixaMotion nebo StoryZ. V aplikacích si dokonce můžete přidat animovaný déšť, sníh, plamen, létající ptactvo nebo třeba ohňostroj. Říkáte si, jak to, že má někdo na snímcích občas tak krásné modré nebe, červánky, bouřku, hvězdy nebo růžové mraky? I na to existuje mnoho aplikací. Přidat si pohyblivé nebe, jaké se vám zachce, můžete také v aplikaci Pixaloop.

Reklama