Pod stan jsem už začala jezdit s rodiči v jednom roce. Jezdilo se po zemích českých a tábořiště bylo zdarma. Všechno jsme měli naložené na motorce se sajdkárou, ve které jsme seděli já se sestrou a s mamkou. Vařili jsme v kotlíku na ohni a plíny prý prali v potoku. To byla doba.
Pak se začaly dělat veřejná tábořiště a kempy, kde se už platilo, ale neustále to bylo velice levné a de facto si to mohl dovolit každý.

Velkou událostí bylo pro nás vyjet za hranice do NDR na Berlínská jezera. Opět krásná dovolená v přírodě za levný peníz. Potom jsme nevím jakým omylem koupili voucher na místo v kempu u moře, také v NDR. No děs a hrůza! Stan se na dané místo ani nevešel - šňůry zamotané s vedlejším, neustále nám někdo zakopával o stan a padal na něj. Sociálka – děs radši jsme vždycky vyběhli do blízkého lesíka za kemp. Vzdali jsme to po třech dnech a jeli nazpátek k jezerům.

Bohužel po převratu, když už jsem měla vlastní děti, NDR zaniklo a levná dovolená byla ta tam. Ceny hrozné a nikdy bychom takovou dovolenou nezaplatili. Tak jsme jeli do kempu v Čechách. Jenže po revoluci chtěl každý vydělat teď a hned miliony bez toho, aby do toho něco investoval. Takže kempy drahé bez vybavení. Nakonec levněji vyjde pronajmout si v soukromí pokoj nebo nějakou chajdu. Teď už máme tři děti, a když jsem to počítala, při našem počtu vyjde apartmán levněji než kemp, ve kterém se platí za osoby, stan, auto... A nikdo mi nerozřeže stan, aby ukradl to málo, co má člověk s sebou na dovolenou.

Létu zdar
blesksoft


Milá blesksoft,
na NDR také ráda vzpomínám. A cena je asi hlavním důvodem, proč už tam Češi nejezdí.

Reklama