shutterstock-174193232.jpg
Foto: Shutterstock

Takový druh antikoncepce je kromě účinků výjimečný i svým dávkováním, které je založené na schématu 24 + 4, což znamená, že žena bere 24 tablet s hormony a čtyři tablety placeba.

„Po šedesáti letech je tu inovace v podobě čistě gestagenní antikoncepce, která byla testována na velkém souboru žen. Při minimální dávce hormonů je možné dosáhnout velmi dobré kontroly cyklu, snížení menstruačních bolestí. Tento druh antikoncepce s drospirenonem dále nemá vliv na snižování vápníku v kostech, je bezpečný i pro ženy nad 35 let a vhodný i pro ženy s predispozicemi k trombóze,“ uvádí MUDr. Vladimir Cupanik.

Při testování byla dále prokázána schopnost mírně snižovat krevní tlak. Pilulky také nezpůsobují otoky a při zapomenutí jedné tabletky se efekt antikoncepce výrazně nesnižuje. Vývoji antikoncepce s obsahem jen drospirenonu bez estrogenu předcházelo 13 let výzkumu. Rozsáhlé klinické studie absolvovalo více než 2000 žen a 103 adolescentek, u kterých během více než 20 000 cyklů nedošlo k žádným tromboembolickým příhodám.

Reklama