Na celém světě ročně nechtěně otěhotní 80 milionů žen a 20 milionů z nich je vystaveno riziku neodborného provedení interrupce. Z těchto žen 68 000 následkem zákroku umírá! Z 28 milionů těhotenství ve vyspělých zemích ročně je 49 % nechtěných a 36 % z nich končí interrupcí. Čísla, která alarmují.

Několik agentur se rozhodlo, že je třeba s tím něco dělat. Přinejmenším z hlediska osvěty. A tak vznikla kampaň Světový den antikoncepce. Její letošní ročník je českými organizátory, které podporují Česká gynekologická a porodnická společnost a Sdružení soukromých
gynekologů ČR, Společnost pro plánování rodiny a sexuální výchovu, plánován na 26. září.

 

Akce se uskuteční v Praze, Brně a dalších nejméně osmnácti městech v Česku. Zdejší Světový den antikoncepce se neomezí jen na pár pouličních akcí v živých částech měst, jeho aktivisté vyrazí i před školy, kde je osvěta k této problematice více než žádoucí.

 

Doprovodný program bude koncipován tak, aby informačně zasáhl, ale také, aby upoutal. Například v Praze a Brně budou s lidmi hovořit odborníci na problematiku antikoncepce a plánovaného rodičovství, uskuteční se také koncerty - v hlavním městě vystoupí zpěvačka Helena Zeťová a v moravské metropoli skupiny Toffees.

 

O podrobnostech akce vás budeme na stránkách Ženy-in informovat.

Reklama