bohyne

Podívejte se na překrásnou kolekci pro sezonu jaro/léto 2016, kterou představila značka Valentino. Přenese vás v čase do období antiky mezi svůdné bohyně. Bosé modelky v éterických šatech do nich nemají daleko.

První modely vás nenechají na pochybách, kde Valentino čerpal inspiraci. Období antiky je určitě nevyčerpatelnou studnicí a stále je co nacházet. Když se řekne antika, většině z nás se vybaví bílé mramorové sochy bohyň. Více či méně oděných do splývajících, bohatě řasených říz, pod nimiž tušíme ženské tělo. Ano, ale tato představa je jen velmi strohá. Málokdo ví, že sochy (dnes vybělené sluncem a časem) byly ve skutečnosti barevné a často bohatě zdobené. Stejně jako oblečení té doby.

bohyne

Antická móda, ať už řecká nebo římská se vyznačovala velkou rafinovaností a ženy odhalovaly jen to, co považovaly za krásné a hodné obdivu. Dlouhou šíji, „kulatá“ ňadra, štíhlé paže, nebo pevná stehna. V antice bylo krásné, štíhlé a hlavně zdravé, vysportované tělo kultem a takřka povinností.

O to lépe na něm vynikly jednoduché šaty z lehkých splývavých a vzdušných materiálů. A jak už bylo „řečeno“, zdaleka nebyly jen bílé, ale honosily se překrásnými barvami, které můžeme vídat na dochovaných freskách. Delikátních tlumených odstínů dosahovaly díky přírodním barvivům. Převážně červené, zelené a žluté.

Nevyhýbaly se ale ani vzorům, které zdobily převážně lemy látek. Byly to nejen známé meandry, ale i stylizované vzory květin, bájných postav a zvířat.

A nesmíme zapomenout na šperky, jako jsou čelenky, diadémy, náhrdelníky, náramky a různé spony.

sperky

To vše si Valentino „vypůjčil“ jako zdroj inspirace a výsledek můžete posoudit samy.

Jak se vám líbí tato kolekce? Vybraly byste si?

Foto: Facebook Valentino

Čtěte také:

Reklama