Máte angínu? Užíváte antibiotika? Dejte si pozor na vaginální mykózu!

Zima a chlad je obdobím, kdy nás často trápí angíny a jiná bakteriální onemocnění, kdy lékař ordinuje antibiotika. Některým ženám se k léčbě často připojují další obtíže v podobě vaginální mykózy.

gyno

Vaginální (poševní) mykózu obvykle způsobují kvasinky rodu Candida.
Tyto kvasinky se běžně vyskytují spolu s dalšími mikroorganizmy v pochvě. Jsou součástí zdravé rovnováhy poševního prostředí. Jestliže se tato rovnováha naruší, kvasinky se přemnoží a způsobí onemocnění zvané mykóza.
Užívání antibiotik může být jednou z příčin vzniku vaginální mykózy. Antibiotika působí proti bakteriím, ale současně ničí i některé mikroorganizmy, které udržují zdravé prostředí pochvy. Užívání antibiotik může narušit rovnováhu poševního prostředí, počet kvasinek může díky tomu narůst a způsobit mykózu. Objeví se známé projevy jako je nepříjemný výtok, pálení a svědění pochvy.
Jestliže jste k vaginálním mykózám náchylná a zároveň se podrobujete léčbě antibiotiky, je vhodné tuto léčbu antibiotiky po poradě s lékařem doplnit podáváním antimykotik, např. léčivého přípravku Gyno-Pevaryl® 50. Je dobré mít doma první pomoc v případě náhlého výskytu vaginální mykózy, protože ne pokaždé máme čas nebo příležitost spěchat ihned ke gynekologovi. Spolehlivou úlevu Vám přinese léčivý přípravek Gyno-Pevaryl®, antimykotikum určené k léčbě vaginálních mykóz. Jeho nespornou výhodou je, že Gyno-Pevaryl® 150 obsahuje 3 vaginální čípky, které se zavádí do pochvy po dobu 3 dnů. Během této doby nepříjemné příznaky mykózy ve většině případů odezní. Gyno-Pevaryl® 150 Combipak obsahuje i krém k zevnímu použití, který odstraňuje nepříjemné svědění pochvy. Krém je určen i k léčbě partnera. Gyno Pevaryl® 50 obsahuje 15 vaginálních čípků pro dlouhodobější léčbu vaginálních mykóz. Gyno Pevaryl® 50 je vhodný pro léčbu častých a opakovaných mykóz. Obzvlášť často se mykózy projevují v těhotenství, kdy jsou navíc úpornější a častěji se vracejí. V těhotenství se však o léčbě vždy poraďte se svým lékařem. Gyno-Pevaryl® 50 je jediné volně prodejné antimykotikum pro dlouhodobou léčbu (15 dnů).
Všechny 3 přípravky Gyno-Pevaryl® jsou k dostání v lékárnách bez lékařského předpisu.

gyno

Doporučená cena:
Gyno-Pevaryl® 150 je 145 Kč
Gyno-Pevaryl® 150 Combipack je 185 Kč
Gyno-Pevaryl® 50 je 232 Kč a navíc je částečně hrazen z prostředků veřejného zdravotního pojištění.

Více informací naleznete na www.gyno-pevaryl.cz

Gyno-Pevaryl® 150, Gyno-Pevaryl® 150 Combipack a Gyno-Pevaryl® 50 obsahují econazol nitrát, vaginální podání. Před použitím si pečlivě pročtěte příbalovou informaci. McNeil Products Ltd.,
Místní zástupce: Johnson & Johnson, s.r.o., Karla Engliše 3201/6, 150 00 Praha 5, tel.: +420 227 012 111

EK_201012053

Reklama