A jaké to jsou, to už se dočtete, když kliknete na následující příspěvek od čtenářky AnteaX. Nechybí ani zvuková ukázka.

Zvuků, které mám ráda, je mnoho. Svádí mě napsat, že nejraději mám ticho, ale není to tak úplně pravda. Když neslyšíte vůbec nic, říká se tomu mrtvolné ticho a to nevěstí nic dobrého.

Před půlrokem jsme se odstěhovali z města na vesnici a jsme tu velice spokojení. Unikli jsme ruchu města a vychutnávám si tady ranní kokrhání kohouta, mňoukání koček, štěkání psů, šumění stromů, skřípání starých vrat, řehtání koňů v dálce, zpěv ptáčků.... Jen občas to přehluší místní rozhlas, aby paní starostka oznámila, kdo má kulaté výročí a jaká akce se koná na návsi či obecním úřadě:-) Všechno jsou to roztomilé zvuky a nedá se to srovnat s tím, jak nás v paneláku budil v noci křik opilců, co se vraceli z hospody nebo projíždějící automobily. Taky velice oceňuji, že nemáme žádné sousedy nad sebou ani vedle sebe. Nikde jsem nespala tak dobře, jako tady, v domečku, kde mi cizí děti nedupou nad hlavou ani neslyším souseda čurat do záchodu a hádat se s manželkou:-)

Balzámem na duši je pro mě zvuk lesa. Chodím tam často a ráda s naším pejskem a cítím, jak les žije a mluví:-) Slyším pouze moje praskání větviček pod nohama, vše ostatní je les. Představuji si, jaký pták to asi někde houká nebo kolik srnek v dálce běží, když slyším dusot jejich kopyt. A i když se zastavím a není výrazný žádný zvuk, poslouchám, jak les roste a šeptá si ve větvích. Dalo by se říct, že slyším i houby růst a je to naprostá nádhera:-)

Miluji také zvuk moře, když se vlny tříští o břeh:-) Lituji, že se k němu nedostaneme každý rok a tak se aspoň kochám videem viz. odkaz:-)

napsala čtenářka AnteaX

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

_____________________

:) :) Velmi mě pobavila zmínka o místním rozhlase. My ho máme na chalupě přímo nad okny. Ale zase mám přehled, kdy se vykupují kůže a kožky, kdy kdo přijel na náves s povlečením a kdo má v obci kulatiny.
Ale řeknu vám, nejraději bych někdy odjela k tomu moři, tam je větší klid :)
Děkuji za příspěvek- pěkný :)
Saša

Téma dnešního dne: Zvuky

  • Jaké jsou vašemu uchu lahodící zvuky?
    Ať už ty vytvořené člověkem nebo přírodou?
  • Nechejte se inspirovat dnešními ranními ukázkami a pište nebo posílejte nahrávky (z časových důvodů nejvýš dvě!!!)
  • Proč máte rády právě ten zvuk, který jste popsaly (poslaly)?
  • Vážou vás k němu nějaké hezké vzpomínky?
    Nebo se vám prostě jen líbí a fascinuje vás, aniž byste věděly proč.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna ze čtenářek obdrží příznačný dárek: Ušní svíce: které vyrovnávají tlak v ušních dutinách a zmírňují napětí v hlavě. Ušní sprej, který rozpouští ušní maz a čistí ušní ústrojí. A ke zdravým a čistým uším: přírodní vlasový šampon z řady Chlorella Pura Cosmetics.

darekusi

Reklama