Skvělý tematický příspěvek, ale hrůzu nahánějící fotografie nám poslala čtenářka s nickem AnteaX.

Před 10 dny jsme se vrátili z Východního Slovenska, kde jsme trávili dovolenou u Vinianského jezera a Zemplínské Šíravy. Rádi s manželem a naším pejskem jezdíme do Bibione v Itálii, protože je tam skvělá pláž pro pejskaře www.laspiaggiadipluto.com. Letovisko nabízí perfektní služby pro turisty, radostí a pohodou nabitou atmosféru a hlavně moře:) Už jsme tam byli 3x za sebou a tak jsme si říkali, že by bylo dobré udělat změnu, navštívit příbuzné na Slovensku a spojit to s dovolenou.

A jak to nakonec dopadlo? Rezolutně jsem manželovi řekla, že na Slovensko mě už hoooodně dlouho nedostane! Příroda je tam sice krásná, ale je znát, že lidi jsou prasata a všude je hodně odpadků. Překvapilo mě, že si spousta lidí lehne u Zepmlínské Šíravy na deku do trávy, ale než si vůbec najde místo, musí odhrnout použité pet láhve, obaly od potravin a jiné smetí. My byli tak znechucení, že jsme se namočili ve vodě jen jednou a to ještě na hodně opuštěném místě, kde bylo poměrně čisto. Voda také nebyla nijak průzračná, to se s mořem nedá vůbec srovnat!

Ale brali jsme to s humorem a cestovali po okolí:) Nedalo mi to a při hlavní cestě jsem vyfotila polorozpadlé a hrůzu nahánějící cigánské osady. V duchu jsem se modlila, ať nám právě na tomto místě nevypoví službu auto, protože tady se pomoci asi nedovoláme. Více je vidět z fotek...

Při zpáteční cestě jsem se usmívala blahem, když jsme projížděli malebnými jihočeskými vesničkami a blížili se domů:) Opravdu platí, že všude dobře, ale doma nejlépe!

A kam bych se ráda podívala v budoucnu? Láká mě ostrov Elba, protože je pohádkově nádherný a dá se tam dojet autem:)

AnteaX

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

fotkajedna

fotkadva

fotkatri

fotkactyri

_______________________________

Majho, co mi to děláte? Moje milované Slovensko. Ach Bože, to je krutá realita. Každopádně moc děkuji za příspěvek a fotografie, se kterými byste obstála i v mezinárodní fotografické soutěži World Press Photo.
Přeji vám spolu s manželem hezkou letošní dovolenou v prostředí, kde se lidé chovají jako lidé.
Saša

Téma dne 3. 7. 2012: Upřednostňujete dovolenou u nás, nebo v zahraničí?

  • Pojďte společně se mnou oponovat babičce tím, že člověk by měl přece jen více poznávat svět
  • Anebo naopak, můžete s ní souhlasit
  • Na jakou dovolenou nikdy nezapomenete? Ať už v dobrém nebo ve zlém?
  • Plánujete dovolenou s ohledem na finance?
  • Doporučte nám nějaká krásná místa naší republiky
  • Doporučte i ta zahraniční 
  • Pochlubte se, postěžujte si, zavzpomínejte i plánujte.
  • A na závěr napište, kam se chystáte letos na dovolenou

Těším se na vaše příspěvky

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměním knihou, kterou si může vzít na dovolenou – s příznačným názvem: Dnes večer jsem se rozloučila a k tomu ještě dostane voňavé mýdlo na ruce – Flower Petals

kniha

Reklama