Důvody k cestě do Izraele krásně popisuje čtenářka s nickem AnteaX. A k tomu také přidává písemný i fotografický obsah jednoho, už splněného snu.

Cestování mám v krvi odjakživa. Lituji, že jsem se nestala letuškou, protože by moje práce byla zároveň i mým koníčkem:-) Vzhledem k náročnému povolání, které oba s manželem máme a také kvůli našim zvířecím miláčkům, nemůžeme vyrazit vždy tam, kam nás srdce táhne.

Jeden cestovatelský sen se mi splnil a to sice procestovat křížem krážem překrásný ostrov Kréta:-) Půjčili jsme si auto a projeli ho od severu k jihu i od východu k západu. Navštívili jsme archeologický komplex Knóssos, pohádkový přístav Rethymno / viz. foto č.1 / i města Chania a Heraklion. Úplně na jihu ostrova jsme smáčeli svoje těla na pláži se zvláštně tmavým pískem v Matale. Zde se nachází ojedinělý skalní masiv plný děr a jeskyněk, který z dálky vypadá, jakoby to byl prokousaný ementál:-) / viz. foto č.2 / V šedesátých letech minulého století tyto jeskyně obývali hippies. Viděli jsme i spoustu jiných skvělých míst, ale to bychom tu byli ještě dlouho:-)

Kréta má nejen spoustu historických památek, překrásnou přírodu, pláže, moře a milé obyvatele, ale i znamenitou kuchyni. Nikde nechutná tzaziky, gyros a řecký salát tak dobře jako tam:-)

A jaký je můj nesplněný cestovatelský sen? Je to Izrael! Jako křesťanka toužím po tom, navštívit místo, kde učil, žil, byl ukřižován a pohřben Ježíš Kristus a tím je Jeruzalém. Přála bych si vyjít na Olivovou horu a v duchu se tam pomodlit. Musela bych se sklonit nad krásou mešity Al - Aksá, podlomily by se mi nohy, kdybych stála u Zdi nářků a mohla vidět na vlastní oči Skalní dóm s jeho zlatou kupolí. Vím, že Izrael není jen Jeruzalém, ale mě táhne jako magnet:-)

Určitě bych neopomněla navštívit města jako Tel Aviv, Hebron, Betlém, Nazaret, Safed a pevnost Masadu. A nakonec bychom si s manželem dopřáli koupel v největší a nejstarší přírodní lázni na světě a tou je Mrtvé moře:-) Vím, že po takové dovolené bych přijela somů jako znovuzrozená a ovlivnilo by to i můj další život.

Vidět Izrael považuji nejen za svůj sen, ale i cíl, který se mi doufám s Boží pomocí jednou podaří splnit:-)

napsala čtenářka AnteaX

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

jedna

dva

_____________________

Tak v prvé řadě děkuji za fotografie Kréty, je to fakt nádhera, no a co se týče toho Izraele, tak před touto zemí mám já osobně velký respekt a Vám z celého srdce přeji, ať se tam dostanete.
A víte jak to je: Sny se mají plnit nejen o Vánocích :)
Pěkný den
Saša

Téma dnešního dne: Místo, kam bych se chtěla podívat

  • Pište prosím nanejvýš jedno, dvě místa – opravdu ty nej…
  • A proč právě tam, co vás na tom místě fascinuje?
  • A pokud jste na nějakém svém vysněném místě už byly, pošlete i fotografii (jednu, dvě)

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme dárkem - také vonícím dálkami. :)

dd

Reklama