Čtenářka s nickem AnteaX je absolutně PRO uzákonění osvojení dětí registrovanými partnery a uvádí i pár zahraničních příkladů, kde to funguje.

Hned na úvod musím sdělit, že jsem bez nejmenších pochybností PRO uzákonění osvojení dětí registrovanými partnery. A jestli mi to přijde normální? Přijde:-)

Nepřijde mi normální, když rodiče týrají, psychicky a fyzicky ničí svoje dítě a neposkytují mu dostatek lásky a péče, kterou potřebuje. Každé z těchto zubožených děti, které skončí např. v Klokánku a podobně by bylo štěstím bez sebe, kdyby se z takové hrozné rodiny dostalo. A myslíte, že by jim vadily dvě maminky nebo dva tatínci? Určitě ne. Domov je tam, kde je láska, pohlazení, porozumění a to dělají milující lidé.

Běžný model rodiny matka - otec by osvojené děti viděly všude kolem sebe. Stačilo by jim citlivě vysvětlit, že ony jsou výjímečné, protože mají dva tatínky nebo dvě maminky:-) Možná by musely čelit posměškům z řad kamarádů či spolužáků, ale takový je život. V dnešní době se dětem posmívají i kvůli tomu, že nemají značkové oblečení nebo nové auto a podobně. Děti se s tím poperou a když je dobrá a semknutá rodina, co drží při sobě, zvládne se všechno:-)

Podívejte se třeba na takové sympaťáky, jako jsou zpěvák Pavel Vítek a producent Janis Sidovský. Žijí spolu víc jak 25 let, naprosto úžasně se starají o svoje psy, jsou zajištění, sehraní, stále se mají rádi. Myslíte, že by se u nich dítě mělo špatně? Já osobně bych jejich dítětem byla klidně:-) Že se homosexuální páry dokáží skvěle postarat o dítě dokazují i zpěvák Elton John a  jeho přítel David Furnish, kterým náhradní matka porodila již druhého syna:-)

Co se lesbiček týče, napadá mě známá americká herečka Jodie Foster. Porodila si sice sama dva syny, jejich otce však nikdy neuvedla a netají se svojí láskou k ženám. Dostala mě při předávání ceny za celoživotní dílo  na Zlatých glóbech kdy veřejně přiznala: „Děkuji mé hrdinné spolurodičce, mé bývalé partnerce, ale především opravdové spřízněné duši života. Mé důvěrnici, nejmilovanější, nejlepší kamarádce posledních dvaceti let – Cydney Bernard. Děkuju, Cyd. Jsem tak hrdá na naši moderní rodinu, na naše úžasné syny, Charlieho a Kita, kteří jsou důvodem, proč chci dýchat a dál se vyvíjet… ,“ řekla při proslovu herečka.

V dnešní kruté době dle mého názoru je třeba udělat vše proto, aby děti nevyrůstali v dětských domovech, ale u milujících partnerů, ať už homo či heterosexuálních. Přeji nám všem více tolerance a myšlení bez předsudků:-)

 napsala čtenářka AnteaX

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_________________

Zajímavý příspěvek, děkuji, že jste se k dnešnímu tématu vyjádřila a zmínila i jak to chodí v zahraničí.
Pěkný den
Saša

Téma dnešního dne: Osvojení dětí registrovanými partnery /ano nebo ne?

  • Byly byste pro uzákonění osvojení dětí registrovanými partnery?
  • Přijde vám to normální?
  • Nebo by vás to naopak pohoršilo?

Nebudu dávat více žádné konkrétní body ani otázky, nechám každou z vás - maminek, babiček, sester, tet i kamarádek, vyjádřit se po svém.

piště na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Nejlepší příspěvek odměním pěkným dárkem: sadou misek na olivy (ty už si ale musíte koupit samy)

olivy

Reklama