Další, která také razí heslo, že láska prochází žaludkem, je čtenářka s nickem AnteaX. A jak to mají doma s manželem rozdělené, to se to dozvíte, když si přečtete další tematický příspěvek.

Láska prochází žaludkem, a proto ráda vařím pro svého manžela:) On umí všechno opravit na domě, ale do kuchyně ho raději moc nepouštím:- Když se mu povede uvařit rýži nebo oškrabat a uvařit brambory, aniž by se vyvařila voda, je to úspěch:)

Ovšem tak 1x do roka mi udělá velké překvapení! Když má volný den a chuť do práce, najde si na internetu nějaký originální recept a celý den mu trvá, než ho připraví a nakoupí ingredience. Nemusím říkat, jak je to příjemné, přijít večer utahaná z práce domů a mít nachystanou výbornou večeři:)

364 dní v roce vařím já. Protože mám doma špagetožrouta, vítězí u nás na celé čáře italská kuchyně. Jen na špagety mám asi 7 různých receptů, jako např. boloňské, s tuňákem, se špenátem, s bazalkovým pestem, se 4 druhý sýrů, s kuřecím masem a brokolicí, s houbami....

V horkých letních dnech milujeme vychlazený tortelinový salát. Manžel má jako většina mužských rád klobásku a salám.  Od té doby, co jsme spolu, začal jíst saláty a chutnají mu. Večer u TV jsme se naučili mlsat místo chipsů raději zdravé oříšky či ovoce. Někdy nevydržíme a sníme plný sáček křupek, které zbožňuje i náš pes:)

Co se nákupů týče, nejraději je obstarávám sama. Můžu si v klidu vše vybrat a nezdržují mě nekonečné otázky, proč kupuji to či ono, co z toho budu vařit nebo dokonce na co to je? Výhoda je, že mám auto a nemusím se rvát s těžkou taškou v ruce až domů, jako to kdysi dělala moje mamka.

Za potraviny a bydlení utratíme nejvíc peněz. Snažím se i šetřit, ale než bych koupila čínskou polévku plnou éček, radši si připlatím a uvařím něco pořádného. Zdraví máme jen jedno a žaludek se ošidit nedá:)

napsala čtenářka AnteaX

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

___________________________

To děláte dobře, ony se ty éčka hromadí v těle a pak je najednou zle.
Děkuji, že jste napsala a doufám, že už chystáte pro manžela něco dobrého k večeři.
Nebo dnes je ten jeho jeden den? :)
S pozdravem
Saša

Téma dne: Mluvíte si s partnerem do jídla a do vaření?

  • Shodnete se s partnerem na nákupu potravin?
  • Má váš manžel (partner) úplně jiné choutky (samozřejmě ty potravinové), než vy?
  • Sní bez remcání, co uvaříte?
    Nebo nějaké jídlo vyloženě nesnáší, tozn. že u vás patří na tzv. seznam zakázaných jídel...
  • A co Vy sama?
  • Snažíte se jíst zdravě?
  • Jaké jídlo máte nejraději?
  • A chutnají Vám jídla, která případně uvaří Váš manžel (partner)?
  • A teď na rovinu, pokud Váš partner vaří, je lepší kuchař on nebo Vy?

O vaření a nákupu potravin ve vaší domácnosti
pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměníme pěkným dárkem: přírodní bylinnou, vlasovou kosmetikou Ryor

ryor

Reklama