„Naše planeta je komplexní celek, ve kterém se mísí nejrůznější formy života a vše spolu úzce souvisí. Proto je logické, že jsem se v tomto případě zaměřil i na člověka a jeho kulturu,“ říká k fotografiím autor výstavy Václav Šilha a doplňuje: „Snažil jsem se ze své práce vybrat a propojit to, co mám rád. Takže jsou zde k vidění snímky černobílé Antarktidy i lidí v jejich přirozeném prostředí a s tradicemi, které ještě nepřeválcovala západní kultura.“

5a54cd830b949obrazek.png

Výstava s názvem „Na vlnách fotografie“ nabídne celkem 42 unikátních snímků uznávaného fotografa Václava Šilhy. Ten je držitelem několika ocenění Czech Press Photo či zlaté medaile NSFF z 16. mezinárodního bienále FIAP v Norsku a vystavuje v Česku po sedmi letech. Ač je znám především jako fotograf přírody a zvířat, aktuální výstava nabídne i „trochu“ jiný pohled na jeho tvorbu.

5a54cda239a34obrazek.png

„Můj život fotografa charakterizují určité vlny. Nejprve mě fascinovala pestrost Afriky a její zvířecí obyvatelé, pak jsem se nechal unést černobílými snímky a splnil si klukovský sen s Antarktidou, tedy místem bez doteku člověka,“ vysvětluje Václav Šilha a pokračuje: „Nyní mě chytla barevnost světa lidí a konkrétně mizejících domorodých původních kultur.“ Pokud se návštěvníci do některého z vystavených snímků zahledí, mohou si jej pořídit domů. Výstava Na vlnách fotografie je koncipována jako prodejní a potrvá od 18. ledna až do 25. února 2018 a nachází se v galerii Czech Photo Centre v pražských Stodůlkách.

5a54cdc281fdaobrazek.png

Více se informací naleznete na www.czechphotocentre.cz a www.photo-silha.cz.

5a54ce7f78cb7obrazek.png

Uložit

Reklama