Pojďte si přečíst příspěvek od nadšené příznivkyně vaření a zavařování všeho možného nejen o dovolené. Poslala nám ho čtenářka PetraR1977a my jí moc děkujeme.

Krásný den, ženy-in a celá redakce. Od mala jsme jezdili, celá rodina na dovolenou pod stan, buď do Německa, nebo s radioamatéry na Moravu k rybníku-no prostě bomba dovolenky pro děcka. Mamka byla vždy takový nadšenec, že pod stanem vařila, a to na Moravě jí kluci (radioamatéři), postavili vždy zvláštní větší stan a ten si zařídila jako kuchyni a můžete se ptát, kde jsme trávili deštivé počasí-samozřejmně u zdroje - kuchyně to jistí.

Já po mamce toto podědila a samozřejmně když už jsme někam jeli, tak jsem vařila, hlavně kvůli dětem. My dospělí se vždy nějak,,odfláknem", ale když jsou děti, vařím i pod stanem. A jsem takový cvok, že když děti mají chuť a já čas, klidně spácháme i lívance s borůvkama, ale musejí si je nasbírat. Takže ano, jsem cvok a vařím i ve ztížených podmínkách. Záleží na okolnostech, času, aj.

A zavařování? Každoročně jsem vždy zavařovala vše, co mi zahrada, nebo sousedi dali. Spoustu džemů, okurky aj. Teď, co žijeme na Šumavě a nemáme zahradu a tím pádem ovoce ani zeleninu, zavařím jen to, co přivezou rodiče ze severu.

Takže pořád zavařuji nejméně 100 lahví okurek, meruňky a hlavně 70-100ks - 0,7ml lahví rybízového a višňového rosolu na dorty, protože ten kupovaný se nedá s domácím srovnat a lidem, co si nechávají u mne péct, moc chutná. Nejsem troškař. Zavařovat v malém neumím a tak mi to vyhovuje. Když jsou, zavařím jablečnou krouhanku na štrůdl, povidla, pampeliškový med, kukuřičky, květák aj. Ráda zavařuji takové ty zvláštní kombinace ovoce  a vymýšlím jiné druhy džemů. Zavařím skoro vše, co se mi dostane v době zavařování pod ruce, čekám že v těch lahvích jednou skončí i synkova autíčka aj.Sem tam mám pocit, že mě ty lahve zavalí, ale ta radost, když mým chlapům a ostatním chutná, to se nedá popsat.

Prostě jsem cvok, ale baví mě to. Přeji všem krásný den, PetraR1977 a jdu vařit pro tu svoji smečku.

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.

Důležité je, že vás to baví. Vaření a zavařování je pro vás vlastně koníčem a proti tomu nelze nic namítat.

Svým způsobem je to záviděníhodné.

Co tomu říkáte, milé ženy-in? Je taková vášeň pro zavařování a vaření obvyklá? Jak to máte vy? Byla byste ochotná pod stanem zadělávat na lívance? Nebo by vám taková činnost připadala přinejmenším bláznivá? Napište nám, jak to děláte se stravováním o dovolené vy. Vaříte, nebo raději chodíte do restaurací? Kde vám nejvíc chutnalo?

Své příspěvky na dnešní téma můžete posílat na redakce@zena-in.cz

 

 

Reklama