Naše nejsledovanější televize Nova si v sobotu večer zase rozdala ocenění. Tradičně v kategoriích Nejoblíbenější žena, muž a pořad roku.

Večerem provázely matka a dcera ze seriálu Pojišťovna štěstí, který slavil v loňském roce velký úspěch. Kateřina Brožová a její seriálová dcera Karolína se snažily. Přesto se mi zdálo, že během své moderátorské role obě dvě nesmírně trpí, přičemž Kateřina mi připadala chvílemi až zoufale nešťastná. Scénář byl takový nějaký šroubovaný a měl být asi i vtipný, ale tento záměr se tvůrcům ani protagonistkám jaksi nepovedlo zrealizovat. Alespoň já jsem se smíchy zrovna netrhala.

Celkově mi průběh večera připadal tak nějak k nepřežití. Násilně vtipné oslí můstky, utahané písně... Jediným šmrncovním bodem pro mne byl výkon Sámera Issy a pak až v závěru mě zaujala dvojice Leona Machálková a Petr Kolář. A to z toho důvodu, že jsem zaznamenala, že té Machálkové to nějak zatraceně sluší. Vypadala opravdu úžasně.

A nyní již přejděme k udělování cen.

V kategorii žen se na třetím místě umístila Adéla Gondíková, která měla ze svého úspěchu velkou a upřímnou radost a v návalu euforie slíbila přes obrazovku své dcerušce, že až se vrátí, tak jí pořádně zaprdí na bříško. To se mi líbilo, vzpomínám si, že mé dcery tento způsob zábavy ve svém miminkovském věku také milovaly.

Pro druhou cenu si šla překvapená Zuzana Bubílková, která si neodpustila užaslý komentář: “A pak, že se zázraky nedějí. Já jsem to dostala! Po 15 letech!” Moc jsem jí ocenění přála, myslím, že si ho zasloužila. A to se potvrdilo i později při vyhlašování Pořadu roku, ve kterém se Politické harašení usadilo na 3. pozici. Zkrátka Zuzana Bubílková umí.

První dámou Novy se stala Lucie Borhyová, převzala cenu, krásně se usmála, zamávala divákům a pronesla několik děkovných slov. Já na její adresu nebudu pronášet slova žádná, protože bych mohla vypadat jako závistivá stará škatule. Takže mlčím.

V mužské kategorii si pro své úplně první ocenění došel Ray Koranteng, který se umístil na pěkném, třetím místě. Krásně děkoval a něžně se podíval na svou ženu, čímž si získal mé sympatie.

Dalibor Gondík na druhém stupínku byl roztomile rozpačitý, což bych do něj nikdy neřekla, a ve svém děkovném proslovu nezapomněl ani na pisatele korespondenčích lístků, kteří mu vytrvale psali: “Tvůj obličej je na obrazovce tak sympatický, jako vřed mezi půlkami.” Za to jsem mu ve svém osobním hodnocení připsala hned několik bodíků k dobru, protože mám prostě ráda, když si někdo dokáže udělat legraci i sám ze sebe.

Nejoblíbenější muž Pavel Zuna si zase pochvaloval a považoval za čest, že mohl v ten večer být součástí pořadu, ve kterém vystupovaly i naše loňské SuperStar. Prý mu to dozajista zvýší popularitu u jeho dětí. No, u dětí možná, ale diváci mu dali své hlasy zcela jistě z jiného důvodu.

Roztomilým okamžikem v průběhu celého večera se stalo zcela nefingované a autentické zakopnutí Pavlíny Dankové, která předávala hlavní cenu v divácké soutěži o nejlepší upoutávku. Naštěstí to ustála a po ztrátě rovnováhy se jí podařilo zachovat balanc.

Pak již přišlo na řadu vyhlášení nejlepšího Pořadu roku.

Třetí skončilo již zmíněné Politické harašení a paní Zuzana Bubílková dojala svým proslovem určitě nejen mě, ale i celé publikum, vyjma přítomné špičky našeho politického života, která též též seděla v hledišti. Vzpomněla na Miloslava Šimka a upřímně poděkovala všem, kteří jí umožnili v Politickém harašení pokračovat.

Že jsme národ soutěživý dokázalo umístění pořadu Jeden proti stu na druhém místě. Ani pan doktor Šmucler nezapomněl poděkovat úplně všem.

Hlavní cenu v této kategorii si odnesl seriál Pojišťovna štěstí, který se stal také nejsledovanějším pořadem od chvíle, kdy se sledování pomocí jakýchsi přístrojů zavedlo. Není divu – seriály jsou od dob Jaroslava Dietla fenoménem našich televizí a diváci dokáží dobrý seriál patřičně ocenit. A Pojišťovna štěstí podle mě dobrý seriál byl. Taky jsem na něj koukala.

A to je vše. Závěrem bych chtěla poděkovat všem, kteří tento můj osobní pohled na vyhlašování cen ANNO dočetli až sem.

Opravdu vám moc děkuji

Reklama