Se zpěvačkou a kytaristkou Annou Veselovskou jsme si povídali na jedné párty na parníku brázdícím Vltavu. Anna má sice na Slovensku kapelu, ale do širšího povědomí České veřejnosti se dostala až díky pořadu Hlas ČeskoSlovenska.

Mladičká Anna Veselovská okouzluje v soutěži Hlas Československa nejen svou krásnou barvou hlasu, ale i tím, že jako jedna z mála interpretek se nebojí vzít do ruky kytaru. My jsme se s Annou setkali na párty na parníku...

Anna

Proč jste si vybrala jako kouče Patrika?
Nečekala jsem, že se mi vůbec někdo otočí, ale byla jsem připravená vybrat si toho, kdo se otočí první. Otočili se mi všichni, ale první byl Patrik, tak jsem si ho vybrala.

Máte krásné soví náušnice - je to nějaký záměr? Považujete sovu za svého zvířecího patrona?
Ne, je to dárek od spolužačky. Prostě se mi líbí.

Co vlastně studujete?
Oční optiku.

A co vás odválo od oční optiky ke zpěvu?
Mám kapelu, a když jsem se rozhodovala, na jakou školu půjdu, uvažovala jsem i o konzervatoři. Ale nakonec jsem se rozhodla, že tam nepůjdu, protože jsem chtěla mít po škole něco v rukou. Pro oční optiku jsem se rozhodla, protože táta má problémy se zrakem.

Chtěla byste se jednou živit jako optička, nebo vás víc láká hudba?
Asi spíš tou hudbou.

Kdybyste vyhrála Hlas ČeskoSlovenska, co byste s tolika penězi dělala?
Nevím, ani jsem nad tím neuvažovala a uvažovat nebudu.

Čekala jste to, že se dostanete tak vysoko, když už jste se dostala do finále?
Vůbec.

Teď se zeptám na koučování. V čem vám Rytmus pomáhá? A berete to opravdu vážně, nebo na jeho rady přihlížíte s rezervou?
Při vysílání si ráda poslechnu každého kouče, všechno si to přeberu a snažím se zlepšit. Patrik mi dává hlavně psychickou podporu, v tom je super. A když máme korepetice, tak mi radí - vždycky vyzkoušíme několik verzí písničky a on mi řekne, která je nejlepší.

Jsme tady na takové párty na parníku a vy tady stále jíte nějaké ovoce, melouny, jahody... přitom jste ale štíhlá jako tyčka - je to nějaká speciální ovocná dieta?
Nedržím, ale chutná mi to.

AnnaAnnaAnna

A jak si tedy udržujete štíhlou figuru?
Kondička se nejlíp udržuje s kytarou v ruce na pódiu. Vůbec nemám čas na to někde cvičit. Kytara je dost těžká, tak asi jak s ní blbnu a poskakuju při koncertě... Anebo to možná máme v rodině, že jsem tak hubená. Ať sním cokoli, skoro vůbec nepřiberu, tak nevím...

Koncertujete s kapelou v průběhu natáčení Hlasu?
Teď vůbec. Jsem stále v Praze a domů jezdím jen na dva dny v týdnu, takže to nestíháme. Doufám ale, že až zase budeme koncertovat, bude chodit díky Hlasu víc lidí.

Jak se vlastně jmenuje vaše kapela?
Sold Out.

Jak dlouho zpíváte v kapele?
Od patnácti let.

A jinak, máte i další hudební aktivity - třeba muzikál?
Muzikál mě neláká, ale na nějaký rockový koncert bych si zašla zablbnout a zavřeštět. Láká mě alternativní rock.

Jaký máte hudební sen, tedy čeho byste chtěla v hudbě dosáhnout?
Aby moji hudbu lidé poslouchali, líbila se jim a něco jim říkala, třeba i zlepšila jejich životy.

Anna

Fotil: Michal Protivanský

Čtěte také...

Reklama