Film se bude zabývat disidentskými léty Václava Havla mezi roky 1968 a 1989. Prochází vývojem z úspěšného dramatika šedesátých let přes bojovníka za lidská práva v letech sedmdesátých až po vůdčí osobnost sametové revoluce let osmdesátých.

Dějiny jsou ale podle režiséra až ve druhém plánu, film se snaží zachytit především život, vztahy a povahu hlavních postav. Základem filmu je pak hrdinův netradiční, ale o to silnější vztah s manželkou Olgou.


 
Film bude kombinovat drama a komedii a režisér předem varuje, že nejde o dokument. „Jde o hraný film a o dramatizaci. To doufám živí pamětníci pochopí a budou reagovat na film jako na samostatné autorské dílo, hraný film není dokument ani rekonstrukce historických událostí,“ říká režisér Slávek Horák.  
 
V hlavní roli se představí herec Viktor Dvořák, postavy Olgy se ujala herečka Anna Geislerová a Pavla Landovského Martin Hoffman. „Anna Geislerová byla moje instinktivní první volba a o nikom jiném jsem ani neuvažoval, jen jsem doufal, že to se mnou bude chtít dělat. Přišla mi úplně přesná, povahově i typově, zázemím, chováním, životním postojem,“ popisuje hereččino obsazení režisér filmu Slávek Horák. Podoba Olgy Havlové na fotografiích je ze 70. let. Premiéra snímku je naplánovaná na léto 2020.

Reklama