V dnešní době větší věkový rozdíl mezi partnery už není ničím ojedinělým. I přesto, že můžeme běžně vidět dívky s partnerem, který je někdy i několik desítek let starší, stejně se najdou tací, co si s oblibou škodolibě rýpnou. Bohužel si neuvědomují, čeho se mohou na druhých dopustit.

Anna vždy měla slabost pro zralejší muže. Aktuální partner je ovšem nejstarší, kterého kdy měla, dělí je 25 let. Rodiče zprvu nesouhlasili, aby jejich dcera chodila s mužem, který je stejně starý jako její otec, ale později si ho oblíbili. Tím ale překážky v jejich lásce nekončily. Ani jejich okolí jim nepřálo, vztah kritizovali, posmívali se, pomlouvali. Když už se zdálo, že bude mít pár konečně klid, jelikož si všichni nějak zvykli, stalo se však něco, co Aniččina přítele vykolejilo.

žena

„To, že se na nás lidé občas divně koukají, když jdeme ruku v ruce, víme, myslela jsem, že ani jednomu to nevadí. Nedávno jsme ale byli v jednom hotelu na wellness pobytu a tam mě několikrát obsluha nahlas označila za přítelovu dceru. Ptali se například partnera, jestli i dceři mají přinést skleničku na šampaňské či zdali dcera bude chtít stejnou masáž. Bylo vidět, že to přítele rozhodilo. Netušila jsem, jak moc se ho to dotklo,“ vypráví Anna.

Nenechte si ujít:

„Poslední tečkou bylo, když jsme s jeho přáteli jeli na výlet. U stánku se zmrzlinou se snažila obsahující paní v letech sbalit mého přítele. Aby si získala jeho sympatie, pochválila mu, jak krásnou dceru má. Myslela tím mě. Já jí s úsměvem na rtech odsekla, že jsem přítelkyně. Ona koukala s otevřenou pusou.“ Aničku těšil pocit, jak pomyslnou sokyní uzemnila, jenže večer jí partner oznámil něco, co nečekala.

Partner Anně oznámil, že se chce rozejít. Ta to nechápala, ale on jí to vysvětlil. „Řekl mi, že má už dost toho, jak vedle mě vypadá. Ví, že není nejmladší, ale ty narážky ho srážejí k zemi. Myslel si, že mu náš věkový rozdíl nebude vadit, pravda je opakem. Narážky okolí ho prý psychicky ničí. Na závěr dodal, že mě ale miluje. Tolik mě to mrzí, nechci, aby mě kvůli téhle blbosti opustil.“

Čtěte také: