Už to není, co to bývalo. Sex při každé příležitosti, na každém místě, prostě vášeň v období zamilování. Mně se sex s ním líbí, ale... přitahuji ho ještě? Našel si v tom novou kvalitu jako já? Co když už není spokojený? Podobné otázky si klade mnoho partnerek, kterým záleží na tom, aby jejich vztah byl i po sexuální stránce v pořádku.

Položili jsme tedy několika ženám na pražských ulicích otázku:

Přemýšlíte o tom, jestli je váš partner i po letech spokojený se sexem, nebo je vám to už lhostejné?

Kamila, recepční, 32

Kamila

Samozřejmě mi není jedno, jestli je můj přítel spokojený, nebo ne. Jsem přesvědčená, že on o tom přemýšlí taky. Budeme spolu už 11 let, a kromě jednoho krizovějšího období jsme v tomhle problém neměli.

Erika, na mateřské dovolené, 29

Erika

Máme už s manželem druhé dítě, takže se nedá očekávat stejná vášeň, jako byla, když jsme se před sedmi lety poznali. Není mi to putna a myslím, že nemá důvod k nespokojenosti.

Zuzana, jeřábnice, 45

Pokud mám mužského ráda, chci přece, aby byl spokojený. Takže ano, záleží mi na tom, přemýšlím o tom. Sleduju ale taky, jestli na tom záleží jemu, aby to bylo fér.

Eva, produkční, 43 let

Mluvím o tom, a to docela otevřeně. Považuji to za důležité. Tabuizovat nějaké téma je špatně. Navíc jsme spolu tři roky, takže už poznám, jestli je nějaký problém, jestli je nespokojený.

A jak jste na tom vy? Přemýšlíte i vy, jestli jsou se sexem spokojeni vaši partneři?