bebe

Rychle se obléct, proběhnout koupelnou, vypravit děti do školy, vyvenčit psa, rozloučit se s partnerem, popadnout kabelku a v rychlosti vyrazit do práce. Vypadá takto i vaše ráno? A nezdá se vám, že na seznamu něco důležitého chybí?

Minulý týden jsme vám položili jednu otázku: Snídáte v práci? A většina diskutujících odpovídala kladně, o něco málo čtenářek snídá raději doma a nejméně z nich snídá cestou do práce.

Co člověk, to originál. Někteří si potrpí na poklidné vstávání s dostatkem času na snídani. Jiní jsou zase spáči, kteří snídani doma nestíhají a berou si ji do práce. Žena-in proto vyrazila do ulic a provedla další průzkum. Zeptaly jsme se českých dívek a žen a jedné naší redaktorky, jak na tom se snídaní jsou.

Snídáte doma, nebo v práci?

Jana

Jana.jpgJá mám někdy vlastně snídaně dvě. Malou doma a větší v práci. Pracuji totiž na směny. Pokud mám odpolední, samozřejmě snídám jen doma. Při ranní směně je to různé. Nejčastěji si uvařím doma čaj a zakousnu něco malého, hned po ránu nemám vůbec hlad. Kolem páté, kdy vstávám, má moje tělo ještě hlubokou noc. Během půl hodinky, než dojdu do práce, už ten hlad přijde.

Do práce dorazím před šestou, ale začínáme naštěstí až od půl sedmé, takže mám dost času si udělat už snídani větší. Myslím, že to tak má víc lidí, protože i u nás v práci takhle snídáme společně s dalšími kolegy. Nejraději mám ale snídaně po noční směně. Ty mám taky dvě. Malou v práci a obří snídani doma. To jsem schopná u ranních zpráv zlikvidovat vše, co najdu, a pak jdu s nacpaným břichem spát.

Monika

Monika.jpgJá hodně často nesnídám doma ani v práci. Ráno nemám na jídlo chuť a v práci se pracuje, takže to nestíhám.

I když bych se tam klidně i najedla. Moje první jídlo je až oběd v naší jídelně, někdy se mi podaří v rychlosti sníst aspoň sušenku k svačině.

 

 

 

Libuše

Libuse.jpgV současné době jsem na mateřské, takže snídám doma. Ale než jsem odešla na mateřskou, tak pro mě byly snídaně v práci docela časté. Než jsem vyrazila do práce, strčila jsem si do kabelky nějakou svačinu nebo koupila něco cestou. Dělala jsem účetní, takže jsem na začátku pracovní doby potřebovala v první řadě pořádný hrnek kávy a k ní jsem snědla to, co jsem si přinesla.

S těhotenstvím to bylo samozřejmě trochu jinak. To jsem nejedla buď vůbec, nebo pořád. Ráno jsem pak přemýšlela, jestli už snídám, nebo ještě večeřím (smích).

 

Eva

Eva.jpgAni doma, ani v práci. Hodně často snídám mezi tím, zlatá střední cesta (smích). Do Prahy dojíždím vlakem. Cesta mi trvá 40 minut, pokud nenabereme zpoždění. Takže si radši natáhnu o chvilku déle spaní. Doma si hned po probuzení ale musím uvařit černý čaj s plátkem citronu. Bez toho nedám ani ránu. 

A pak si sbalím snídani z domova s sebou nebo cestou na zastávku koupím v pekárně čerstvé pečivo a něco k pití a posnídám ve vlaku. Takhle mi to vyhovuje nejvíc. Nemusím doma hltat, aby mi to neujelo, a v práci se nezdržuju snídaní. P.S.: Kolegové, to, co vidíte na ranních poradách, už je dopolední svačina. :-)

 

A jak má snídaně vypadat?

Je třeba věnovat pozornost i správnému složení snídaně, které by mělo být stejné bez ohledu na to, zda snídáte v práci, v autě nebo doma. Správná snídaně by měla tvořit zhruba třicet pět až čtyřicet procent denního energetického příjmu.

bebeMěla by být vyvážená. Důležitý je obsah celozrnných obilovin, které poskytnou tělu vlákninu a některé důležité vitaminy. Obiloviny obsahují například cereální sušenky, vybírejte však sušenky s celozrnnými cereáliemi. Neméně důležité jsou bílkoviny, ty nám dodá mléčný výrobek, třeba jogurt. A aby byla snídaně kompletní, doplňte ji ovocem nebo zeleninou a dostatkem tekutin, může to být ovocná šťáva zředěná vodou nebo čaj.

Tip Ženy-in na vyváženou snídani, která splňuje všechny podmínky zdravého startu do nového dne, jsou sušenky BeBe Dobré ráno, 150 ml bílého polotučného jogurtu, jablko nebo mandarinka a sklenička džusu.

A co vy? Snídáte doma nebo v práci?

Reklama