Je tu už třetí ročník vyhlášení ankety o Batist Nej sestřičku. Přihlásit zdravotní sestru může kdokoliv, lékař, ona sama, pacient či její blízká osoba. Ze všech přihlášených sester se vybere dvanáct zdravotních sestřiček, které se utkají ve finále, a to 22. října 2011 v Náchodě v Městském divadle Dr. J. Čížka.

Celou akci pořádá výrobce zdravotních a hygienických pomůcek Batist Medical a.s. Červený Kostelec a David Novotný.
„Je to spíše společenská akce, kde chci ukázat lidem, že i zdravotní sestřičky se dovedou odvázat, jsou společenské a kulturní, i když mají velmi náročnou a obětavou práci, letos poprvé budou soutěžit i sestřičky ze Slovenska, což je novinka,“ dodává spolupořadatel projektu David Novotný, který projekt vymyslel.
V Poslanecké sněmovně v Praze se uskutečnila tisková konference k zahájení celého projektu, kterou uvedla místopředsedkyně zdravotního výboru Soňa Marková. Může se přihlásit zdravotní sestřička jakéhokoliv věku či zdravotního zařízení. Nezáleží na tom, zda je hubená či malá. Jde o to poukázat, že práce zdravotních sestřiček je velmi náročná, a zvolit prostě tu svou nej sestřičku.

Tiskové konference se zúčastnila řada osobností. Zdeněk Podhůrský bude slavnostní večer moderovat, Michaela Dolinová byla v dobré náladě. „Mám nyní premiéru v divadle, tak nestíhám,“ svěřila se. Míša Nosková chválila sestřičku ve Vrchlabí: „Při porodu mi četla pohádku, abych se uklidnila,“ svěřila se Nosková. „Ani nevím, jaká to byla pohádka, ale vím, že princ si vzal princeznu,“ smála se Nosková.

sestricka

Magda Malá se přiznala, že drží krabičkovou dietu, aby zhubla, protože se bude vdávat.
Zdeněk Podhůrský byl zaskočen, že u vchodu musel sundat pásek, odevzdat mobil. „To víte, tady jsou bezpečnostní opatření,“ dozvěděl se od ochranky Poslanecké sněmovny.

sestricka2

Jako další byl Tomáš Ringel z Talentmánie, ten zazpíval při tiskovce a musel mu pomoci Bořek Slezáček. Uršula Kluková přišla po tiskovce: „Jej, to už je konec, já kupovala bombu na plyn a nestíhala jsem!“ rozpovídala se. Muž roku Jan Hájek byl v dobré náladě a laškoval s Lucií Váchovou.

Dvanáct vybraných sestřiček se utká v disciplínách jako je představení, otázka od poroty, úkol ze zdravovědy či přehlídka zdravotních oděvů. Na vítězku čeká řada cen jako je zájezd či různé poukazy.

Loňská vítězka Tereza Pavlásková z Prahy je nyní v pátém měsíci těhotenství. :)

Více informací o akci Nej sestřička a přihlášku najdete na stránkách ankety: www.nejsestricka.cz

Reklama