V čem se podle mužů můžeme zlepšit my ženy, si můžete přečíst v článku Anketa mezi muži: Co je na ženách vytáčí do běla?

5ecb908e0bf6aobrazek.png
Foto: Shutterstock


Františka, 51 let

Nejvíc mě manžel štve tím, že si nic nepamatuje. Všechno abych mu opakovala stokrát dokola. Jeden den mu něco řeknu a on druhý den tvrdí, že jsem mu to neříkala. Občas mám strach, aby si na něj nebrousila zuby stařecká demence. Jenže v pětapadesáti letech by to bylo docela brzo. Pořád mu říkám, ať si pro jistotu dojde k lékaři, ale on o tom nechce ani slyšet. Prý si občas něco nepamatuje jen proto, že toho má na rozdíl ode mě hodně.

Lada, 33 let
Obecně je to nepořádek. Jak mu něco odpadne od ruky, tak to zůstane. Každý den po bytě sbírám oblečení, hrnečky, všechno. Když si vezme manikúru ze šuplíku a ostříhá si nehty, místo toho, aby ji vrátil zpátky, nechá ji ležet na stole. Klidně týden, dokud nejdu a neuklidím ji. A v poslední době mě vytáčel rouškami. Stokrát jsem mu mohla opakovat, aby na ni při sundávání nesahal zepředu, kde může být infikovaná, ale bral ji za šňůrky. Jednou to udělá dobře, ale pak ho vidím, že zase špatně.

Dagmar, 48 let
Je to asi prkotina, ale dokáže mě rozpálit do běla. A když už se ptáte, tak vám ro řeknu. Pravidelně se stává, že máme někde být v určitý čas. Domluvíme se třeba, že budeme vyrážet v půl, abychom to v pohodě stihli. A on si ve dvacet pět vzpomene, že potřebuje na velkou, což znamená, že v půl prostě nevyrazíme, protože na WC je vždy tak dvacet minut. A já obutá a oblečená stepuju na chodbě.

Leona, 41 let
Manžel je nadšený rybář. Když pominu to, že rybaří pořád a na rande mě vezme leda tak k rybníku, kde musím držet pusu, pořád domů nosí svoje úlovky. Dokonce si kvůli nim koupil speciální mrazák a mě to štve. Pořád samí kapři. Nemám je ráda a nemůžu je už ani cítit. Navíc v mrazáku není místo na nic jiného. Děs.

Pavlína, 26 let
Poslední dobou si přítel zvyknul dělat pěkně hnusnou věc. Když mu něco říkám, vysvětluju a trochu poučuju, že opravdu nemůže nechat polštáře venku, když prší apod., tak dělá, že mě neslyší. Prostě mě úplně ignoruje a reaguje až na desáté slyšíš mě? To můžu vyletět z kůže.

Anna, 47 let
Částečně za to nemůže, ale do značné míry je to jeho chyba. Jsme spolu deset let a z toho osm let jsem se pořádně nevyspala. Manžel má špatné zažívání, takže mu spousta jídel nedělá dobře, třeba kynuté věci, pečivo, tučné oříšky apod. Místo toho, aby se snažil jíst zdravě, vůbec se neomezuje. Několikrát týdně se tak stává, že je mu v noci děsně špatně, bere ho žaludek a on heká, sténá, krká, a tím mě budí. A když to není zrovna žaludek, nastupuje chrápání. Můžu mu opakovat pořád dokola, že si ničí zdraví, ale je to jako mluvit do dubu.

Irena, 24 let
U mě je to jedna věta, kvůli které jdu do vrtule, a on mi to dělá schválně. Když máme nějaký spor a ten začíná nabírat na obrátkách, řekne mi, ať se koukám uklidnit. No uklidnilo by vás to? Na mě to má teda naprosto opačný efekt.

Čtěte také:

Reklama