Víra a láska k bohům se s moderní civilizací postupně vytrácí. Přesto jsou dějiny plné náboženských převratů, které mnohdy hýbaly světem. Pořad České milování, který vysílá každou neděli večer TV Barrandov, se tentokrát zaměřil na lásku k bohům.

TV Barrandov„Moje babička mě při každé rodinné návštěvě Písku, kde bydlela, brala s sebou do kostela, a to nejen na nedělní mše,“ říká Roman Vávra, režisér tohoto dílu. „Z toho, co se kolem mě dělo, jsem neměl pojmy, ale „vůně“ kadidla. Všudypřítomné stáří, většinou ženského pohlaví, mě odpuzovalo natolik, že jsem si k občasným návštěvám kostelů daných zájmem nikoliv o víru, ale o kulturu a časy minulé, pak ještě dlouho hledal cestu,“ dodává. Vávra se ale nezabýval jen křesťanstvím. Uvidíte, jak žije dnešní česká židovka, muslimka anebo krišnisté z Krišnova dvora v Městečku u Benešova.

My jsme opět vyrazili na malou anketu, abychom zjistili, jak jsou na tom s láskou k bohům dnešní mladí lidé...

 

Ingrid

Ingrid

Jsem věřící, jenže to není tak jednoduché. Věřím v nadpřirozeno, v různé nadpřirozené síly, ale abych vám řekla, v co konkrétně, tak to nevím.

 

Jakub

Jakub

Víra mi nic neříká. Zajímal jsem se o křesťanství, přečetl si nějaké knihy, ale nic mě nepřesvědčilo.

 

Klára

Klára

Jestli jsem věřící, jak se to vezme... já si beru z každé víry to, co se mi líbí. Z křesťanství třeba lásku k bližnímu, to je takový sladký.

 

František

František

Sám věřící nejsem, ale o víru jsem se zajímal hodně, má velký evoluční a společenský význam. Myslím si, že je pro spoustu lidí důležitá, ale pro mě osobně ne. I když by to asi bylo na delší debatu.

 

 

Sledujte pořad České milování: O lásce k bohům v neděli, ve 20.05 na TV Barrandov a přijďte pak o tomto díle diskutovat pod tento článek v Ženě-in!

 

České milováníKam dál? České milování na Ženě-in

Moje prasátko
To dítě není moje, mrcho!
Tak miluje gigolo

Reklama