Zdálo by se, že dnes už je společnost dál. Ještě v minulém století se ovšem dívky vychovávaly k tomu, aby dobře plnily své role manželek a matek. Manuály byly plné pouček, co by měla ideální manželka splňovat. Po ženách se například chtělo, aby muže po příchodu z práce láskyplně přivítala, aby měl na stole čerstvou večeři, aby mu naslouchala, chodila před ním upravená a nerušila ho, když se chce věnovat svým mužským záležitostem. Jak moc se tento přístup změnil a co muži od žen v dnešní době čekají jsme se zeptaly v anketě.
5f0d7ac407588obrazek.png
Foto: Shutterstock
 
Albert, 24 let
Tak to pozor. Na ženění mám ještě času dost a ani si nejsem jistý, jestli k němu někdy dojde. Ale kdyby náhodou jo, chci, aby se moje žena dokázala postarat o domácnost. Podobně jako to dělá moje matka. Obstarala jídlo, úklid, děti. Neříkám, že jí nepomůžu, ale já dělám spíš mužské práce, jako je vrtání a opravování.
 
Dalibor, 36 let
Já bych svojí manželu titulem dobrá klidně označil, ale výborná ne. To by se ještě musela trochu snažit (smích). Každý máme svoje mouchy, ale to stěžejní máme stejné. Snažíme se být jeden pro druhého dobrým parťákem, vzájemně se podržet, a hlavně neřešit blbosti, ale jen důležité věci. Měli jsme v rodině těžkou nemoc, a i když to nedopadlo dobře, pomohlo nám to si uvědomit, co je v životě opravdu důležité.
 
Igor, 41 let
V každé partnerské poradně by asi řekli, že nejdůležitější je respekt a tolerance a asi to bude pravda. Protože bez toho nemůže žádný vztah zdravě fungovat. Pro mě je hodně důležité, aby se žena hodně smála, klidně mně nebo se mnou. Ale s tím rohlíkem na puse jde prostě všechno hned líp.
 
Zdeněk, 52 let
Moje babička vždycky říkávala, že dobrá žena musí být dobrá hospodyňka, kuchařka a milenka. Může to znít směšně, ale já se s tím docela ztotožňuju. Možná proto už jsem třikrát rozvedený. Zatím jsem nenašel tu, která by splňovala všechny tři body. Jedna skvěle vařila, ale chuť na sex měla jednou za uherský rok. Druhá byla fajn milenka, ale v domácnosti na nic nesáhla a třetí – to byla chyba od samého začátku. Už mám věk, ale ta pravá třeba ještě někde čeká.
 
Pavel, 26 let
Pojem dobrá manželka mi přijde jako blbost. Každá osobnost má svoje kvality i zápory a nepřijde mi fér někoho porovnávat podle určitých kritérií, jestli je dobrý nebo špatný. Na to je lidská mysl podle mě moc složitá. A o tom já jako student psychologie něco vím.
 
Michal, 40 let
Nikdo nejsme ideální, ale moje žena se tomu docela blíží. Je krásná, vypadá mladší, než je. I po deseti letech, co jsme spolu, se směje mým vtipům, ráda se mnou podniká výlety. Klidně přespí pod širákem, je to prostě holka do nepohody. Málokdy se mračí a většinu času je to naše rodinné sluníčko. O domácnost i o děti se taky stará dobře a s láskou a každý týden mi o víkendu upeče nějakou mojí oblíbenou buchtu. Nevím, co víc bych si mohl přát a snažím se jí její péči všemožně oplácet.

Čtěte také:

Reklama