V sedmém ročníku ankety Hračka roku bylo vyhlášeno po třech nejlepších hračkách ve dvanácti kategoriích, absolutním vítězem se stalo Kouzelné čtení – Elektronická Albi tužka. Projekt Hračka roku pomáhá spotřebitelům, hlavně rodičům malých dětí, orientovat se v nepřeberném množství hraček, které jsou v současné době k dostání na našem trhu.

Výrobky, které jsou přihlášeny do projektu, musí v první řadě splňovat náročná kritéria kvality. Dále je nezbytné, aby podporovaly zájem, tvořivost a samostatnost dítěte. Všechny přihlášené hračky putovaly po skončení soutěže nadaci Pink Bubble, která podporuje onkologicky nemocné děti a mladé dospělé.

hračka rokuČeský trh je v současné době zasycen nepřeberným množstvím hraček nejen domácí, ale především zahraniční výroby. Tato situace způsobuje pro spotřebitele, ztíženou orientaci na trhu. Na základě této skutečnosti vzešla v roce 2008 myšlenka na uspořádání projektu s názvem Hračka roku, který má spotřebiteli poradit s optimálním výběrem hraček pro svoje děti.

Projekt Hračka roku spolupracuje s nadačním fondem Pink Bubble, který podporuje onkologicky nemocné náctileté a mladé dospělé po celé České republice v průběhu léčby, v době rekonvalescence a při návratu do života. Všechny přihlášené hračky putují po skončení soutěže právě do této nadace, která je věnuje nemocným dětem.

Kritérii pro hodnocení přihlášených hraček jsou zábava, vzdělávací a herní hodnota, bezpečnost, originalita, technické inovace, design, vzhled a obal, kvalita použitých materiálů a trvanlivost. Svou roli také hraje hlasování veřejnosti na internetu, stejně jako vyjádření odborné poroty. Tentokrát se v ní setkali psycholog PhDr. Karel Humhal, redaktorka rodičovských titulů Mladé fronty Vanda Ročková a předsedkyně nadačního fondu Pink Bubble, paní Martina Šmuková.

Absolutním vítězem za rok 2014 se stalo Kouzelné čtení – Elektronická Albi tužka. Jedná se o vzdělávací koncept, který poutavou formou přináší informace a zábavu. Stačí se dotknout tužkou obrázku nebo textu a ozve se příslušná informace, zvuk nebo hudba. Kouzelné čtení je určeno jak dětem v předškolním věku, tak dětem starším. Záleží pouze na tom, jakou knihu si zvolíte.

Vítězné hračky v jednotlivých kategoriích:

1.                  Kreativní (umění a řemeslo) 

Krtkovy pastelky do vany (TEDDIES s.r.o.)

2.                  Stavební sety

LEGO® City Policejní stanice (LEGO® Trading s.r.o.)

3.                  Holčičí svět (panenky)

BABY born Nemocné štěňátko (Zapf Creation AG)

4.                  Hry, puzzle a karty

EVOLUCE - O původu druhů (Pexi s.r.o.)

5.                  Pro nejmenší

Krteček – Aquapad (EP Line)

6.                  Interaktivní (elektronika)

Kouzelné čtení - Elektronická Albi tužka (Albi Česká republika)

7.                  Venkovní a sportovní hračky

Kuželky Mölkky (Albi Česká republika)

8.                  Klučičí svět (auta..)

SIKU world - Základní farmářský set se silážní věží (SIKU / Olymptoy s.r.o.)

9.                  Vzdělávací, hudba a věda

Krtkův naučný tablet (TEDDIES s.r.o.)

10.               Sběratelské kolekce

Jezdecká aréna (Schleich / Olymptoy s.r.o.)

11.               Akční figurka

Zelfs – blistr (EP Line)

12.               Hračka roku 2014

Kouzelné čtení - Elektronická Albi tužka (Albi Česká republika)

Reklama