Pro naše zdraví je důležité občas vypnout a odpočinout si. Od toho jsou tu dovolené a prázdniny. Kde byly a zda si odpočinuly, jsem se zeptala tří známých osobností, tří náhodně oslovených žen a na závěr i naší redakční kolegyně Dany.

Byla jste letos na dovolené? A odpočinula jste si?

Jana Švandová, herečka

jana

Většinu léta jsem trávila na své chalupě pod brdskými lesy. Měla jsem tam s sebou i svoji sedmiměsíční vnučku a užila jsem si.

Ano, odpočinula jsem si, je tam krásně.

Marie Formáčková, spisovatelka

marie

Já v létě na dovolenou nejezdím, to jsem jezdila jen když byly děti malé a měly prázdniny. Na dovolenou jezdím v zimě.

Nejvíc jsem si odpočinula ve vylidněné Praze. Bydlím v centru a miluju atmosféru letní Prahy…, když jsou prázdné ulice, když máte kde zaparkovat, Praha je v létě naprosto ideální, pro mě nejlepší letní dovolená k odpočinku.

Klára Trojanová-Pollertová, herečka

klara

Já znám jenom mateřskou dovolenou, na které jsem už potřetí. Takže takovou tu klasickou neznám. Jinak mám samozřejmě divadelní prázdniny a snažím se alespoň trochu odpočívat, pokud mi to tedy ti mí tři kluci dovolí.

Paní Monika, 38 let, na mateřské dovolené

monika

My jsme byli letos celá rodina na Istrii, relaxaci a odpočinek narušovaly naše dvě malé děti, ale v rámci možností jsem si odpočinula. Pobyt u moře je zdravý.

Slečna Alena, 22 let, prodavačka se sportovními potřebami

alena

Já odpočívám pořád. (smích) Na dovolenou letos nebyly peníze, ale když byly ty tropy, tak jsme jezdili s přítelem na Lhotu a tam bylo taky krásně.

Paní Jiřina, 64 let, v důchodu

panijirina

Já už jsem v důchodu, takže dovolená jako taková už se mě moc netýká. Ještě vloni jsme byli s manželem u moře, ale letos jsme jezdili po českých hradech a zámcích. Byl to takový duševní odpočinek.

A jak je na tom s dovolenou a odpočinkem kolegyně Dana Svobodová?

danaaa

Já už jsem o tom na stránkách Ženy-in psala, byli jsme s přítelem v Toskánsku, dovolená to byla krásná, ale moc krátká. Relativně jsem si odpočinula.

No a pak jsme trávili léto v chaloupce pod brdskými lesy, ale Janu Švandovou jsem tam nikde nepotkala. (smích)

A jak jste na to vy, milé ženy-in?

 

 

 

Reklama