Kdo by to řekl: Půvabné střelené „vodnářce“ Rachel Greenové alias Jennifer Anistonové je dnes čtyřicet!

 

Role servírky Rachel v kultovním televizním seriálu Přátelé udělala z drobné dívky původem z Řecka světoznámou tvář. Americká herečka Jennifer Anistonová v ní excelovala svým komediálním talentem.

Pozici supercelebrity podtrhla pětiletým manželstvím s Bradem Pittem. Na prahu čtyřicítky mluví o touze režírovat a přemýšlí o jediném, co zatím nemá – o rodině.

Na začátku tisíciletí byli Anistonová s Pittem nejoslavovanější a nejvíc sexy hollywoodský pár a intenzita zájmu veřejnosti zmáhala i dceru dvou herců zvyklou vyrůstat ve světlech ramp. Pak se ale jejich cesty rozešly: Pitt chtěl založit rodinu, Anistonová na to neměla čas. (V době jejich rozvodu pak příznačně natáčela komedii s názvem Rozchod!).

 

Role Rachel Greenové, ztřeštěné sexy holky z předměstí, v televizním seriálu Přátelé přinesla slávu, televizní cenu Emmy a také Zlatý glóbus. Deset sezon z Anistonové učinilo miláčka Ameriky i díky jejímu komediálnímu talentu.

 

Narodila se 11. února 1969 v Kalifornii a dětství strávila s rodiči v Řecku. Za kmotra jí šel herec Telly Savalas, známý filmový inspektor Kojak. Po rozvodu rodičů v jejích devíti letech se přestěhovala do New Yorku, kde ji vychovávala matka, zatímco otec hrál svou nejslavnější postavu – Victora Kiriakise v nekonečném seriálu Tak jde čas.

Jennifer absolvovala herecké školy (měla talent i na malování, v jedenácti namalovala obraz, který byl vystaven v Metropolitním muzeu umění) a začala hrát v seriálech (například Molloy).

 

V roce 1994 při castingových zkouškách na Přátele jí nabídli roli Moniky, ona ale odmítla a aspirovala na roli Rachel, upovídané princezny z předměstí proměněné v servírku. Její Rachel přinesla mimo jiné i slavný účes, který v 90. letech napodobovala spousta žen. 

 

A úspěch, jež pro ni seriál znamenal, proměnila ve filmové role mezi natáčením jednotlivých sérií.

 

Například si střihla další tři role číšnice ve filmech Maléry pana Šikuly, Železný obr a Riskni to s Polly. K jejím novějším titulům patří snímek Zbožňuju prachy o trojici kamarádek a jejich manželích a dále filmy Perfektní záskok, Božský Bruce, Hra s nevěrou a Co je šeptem.

Zatím posledním je Až tak moc tě nežere – filmová adaptace knižního bestselleru Grega Behrendta a Liz Tuccillové o věčném tématu odlišností mužského a ženského pohlaví.

 

V roce 2006 se Anistonová postavila na druhou stranu kamery při práci na krátkém filmu Room 10, založeném na skutečném životním příběhu čtenářky magazínu Glamour Colleen Goldrickové. Práce ji prý bavila a v budoucnu by chtěla ještě něco režírovat.
Reklama