Zdravím všechny vášnivé milovníky knih!

Na téma čtení a mé oblíbené knihy bych mohla básnit celé hodiny. I když moje čtecí začátky nebyly zrovna dobré.

Vzhledem k nějaké poruše (nevím přesně co je to zač, protože jsem nikdy nebyla u doktora) byl můj největší problém přehazování slabik a písmen (nejhorší to bylo později v hodinách dějepisu, kde jsem letopočet psala jako shluk číslic, který byl špatně seřazen, zajímavé je, že s matematikou jsem nikdy problém neměla).

Takže do třetí třídy jsem čtení z celého srdce nenáviděla. A pak najednou ze dne na den se můj mozek rozhodl, že nebude číst písmenka, ale tvary slov. Od té doby jsem začala číst o dost rychleji, než většina mých spolužáků.

Je pravda, že když v knize narazím na neobvyklé jméno nebo nový výraz, trvá mi jeho přečtení stejně dlouho jako přečtení dvou až tří stránek. A od té doby mě většina mých přátel zná s nosem zabořeným v nějaké knize. Je fakt, že jsem měla trošku obrácené pořadí knih, v jakém jsem je četla. Stalo se mi to, že do nějakých 12 až 13 let jsem měla přečtenu většinu vážné a "těžké" literatury a teprve pak jsem začala číst dílka určena pro mladší věkovou kategorii. Taky jsem díky tomu psala čtenářsky deník své o 4roky starší sestře.

V současné době bohužel nemám na čtení tolik času, kolik bych chtěla mít, ale na druhou stranu jsem si to vynahradila přenosnou knihovničkou ve svém mobilu, takže čtu v tramvaji, když čekám na autobus, nebo ve frontě u pokladny.

Jediné co mě trápí je, že teď nemám u sebe mou knihovnu, ta po přestěhování zůstala u rodičů a já se marně snažím přesvědčit svého partnera, že kuchyni vlastně nepotřebujeme, a že místo ní může být nádherná knihovna.
Jinak moje nejoblíbenější knihy jsou s humornou a fantasy tématikou. Ještě teď se mi zatetelí srdce blahem, když se mi podaří najít další svazek o čaroději Kedrigernovi od Johna Morressyho.

Už mi jich chybí jen pět. Takže lovu, teda čtení zdar!

Anime Otaku

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


A četla jsi dílo „Nefalšovaná kočka“ a „Kdopak to mluví,“ to by se Ti mohlo líbit. Míša

Pište co čtete, nebo jste četli či se chystáte číst. Doporučte knihu na kterou nezapomenete. Svěřte se na redakce@zena-in.cz

Vítězný e-mail získá jak jinak, než knihy.

Snad vítězi udělá radost zajímavý román „Zavržený“ od Beccy Fitzpatrick, strhující příběh Revy Mann „Rabínova dcera“ a kniha Joanne Fedler „Srdce na háčku“, kterou vřele doporučuji, protože autorka umí podat čtivě a poměrně vtipně i problematické věci.

Reklama