Na mezinárodní soutěži studenstkých filmů jsme dali svůj hlas Klipu Sleep with the Fishes z Velké Británie (zejména za výtvarné zpracování) a francouzskému snímku Mezi dvěma drobky (Příběh dvou roztočů na koberci :-). Jeden je zlý žrout a druhý hubený Věchýtek, který "kamarádovi" obstarává potravu. Jenže pak začne doma někdo luxovat. Tlusťoch je po náročné honičce nakonec vcucnut hadicí. V pytlíku vysavače na něho čeká spousta dobrot. Zdá se to jako výhra, dokud se mu za zády neobjeví stokrát větší roztoč. Kdo komu teď asi bude obstarávat potravu?)

Jinak mi mezinárodní snímky přišly docela slabé.

Z nedělní odpolední projekce bych ráda upozornila na skvělou animaci Rockin' a Rollin' - mimochodem také z britské dílny (pohled na lavičku poražených - v kulečníkovém stole. Nebo také - Za málo námahy efektní výsledek. Tady stačil dobrý nápad.)

V národní soutěži krátkých filmů se mi líbilo snímků víc. Popsatelný není asi ani jeden. Favoritem v bloku A se asi stala Kukačka (vystresovaná kukačka v hodinách vyjíždějící tryskem v celou z hodin ven - kresba na papír), pak také Pop, Schody a PsiChO (další výjimka z 3D filmů - asi proto, že tam z poloviny hrál veselý kreslený pejsek :-).


 

V bloku B mě nadchl technikou malby na sklo příběh Ze života matek (Ze života zmatek?! Animovaný triller o přílišné péči, který v sále zklidil velký ohlas.) Plastelínových 5 nesmyslů působilo spíše jako etuda na téma: možnosti plastelínové loutky při objevování pěti smyslů. Smích (i když místy trochu rozpačitý) se ozýval při kreslené erotické fantazii Karneval zvířat Michaely Pavlátové a Vladimíra Hlavatého. Za zmínku stojí také Divotvorný pidisvět Štěpána Batouška (technika: 2D počítačem).


Pásmo porotce Tima Searla přineslo především skvělý klip George Michael: Shoot the Dog - propagační videoklip, natočený během tří týdnů v létě 2002, který vyvolal kontroverzní reakce. Vtipný byl také výběr scének z nejznámějšího světového programu uvádějícího scénky na aktuální témata pro kanál ITV1.


 

 

Zdroj: materiály Anifestu

Reklama