Koruna
Jedním z nejznámějších a nejsledovanějších seriálů současnosti je Koruna o britské královské rodině. První série, která měla premiéru v roce 2016 na Netflixu, sledovala mladou Alžbětu, jak se stala královnou, a přitom se vyrovnávala s řadou politických i soukromých nástrah. Následující řady potom diváky provádějí dalšími lety vlády panovnice a věnují se i osudům ostatních členů rodiny. Fanoušci už se nemohou dočkat páté série, která bude uveřejněna v listopadu. V ní se bude mimo jiné zřejmě probírat rozvod princezny Diany a dnes již nového britského krále Karla III.

6343f4061fee4obrazek.png
Foto: Profimedia

Panství Downton
Seriál s šesti řadami mapuje život členů šlechtické rodiny Crawleyových, kteří žijí na panství Downton. První série začíná v období před první světovou válkou a poskytuje divákům společenské drama založené na fungování třídního systému. Nahlédnou tak nejen do prostředí bohatého panstva, ale také zjistí, jak žije jejich služebnictvo. Pokud nemáte čas začít sledovat nový seriál, můžete si atmosféru vychutnat alespoň prostřednictvím dvou filmů, které k němu vznikly. V roce 2019 to byl snímek se stejným názvem jako série – Panství Downton a letos šel do kin film Panství Downton: Nová éra.

Dynastie
Seriál Dynastie se původně vysílal v osmdesátých letech, a přestože na ČSFD má hodnocení pouhých 18 %, lidé ho tehdy u televizních obrazovek hltali. Zazářil v něm například John Forsythe, Linda Evans nebo Joan Collins. V roce 2017 přišel Netflix se stejnojmenným remakem slavného seriálu – a ten už má o poznání vyšší hodnocení – slušných 71 %. Děj se točí kolem dvou příbuzných rodin. Colbyových a Carringtonových, které spolu soupeří o moc a peníze. Seriál má pět řad a další už se podle všeho nedočká.

6343f4973b606obrazek.png
Foto: Profimedia

The Kardashians
Na řadu let vysílanou reality show Držte krok s Kardashianovými plynule navázala série The Kardashians, jejíž název by se dal přeložit jako Kardashianky. Sestry Kim, Kendall, Kylie, Kourtney a Khloé se spolu se svou matkou Kris opět vrátily, aby světu ukázaly své luxusní životy. Nezůstane ale jen u pozlátka, zmíněné dámy totiž řeší i problémy a soukromá dramata, jako je nevěra, náhradní mateřství nebo žárlivý bývalý. Reality show je možné zhlédnout na Disney+, kam každý čtvrtek přibude nový díl.

Bílý lotos
Dějištěm minisérie z dílny HBO, jejíž druhá řada bude mít premiéru 30. října, je luxusní havajské letovisko. Zpočátku to vše působí jako komedie, ale následně vyplavou na povrch temné stránky jednotlivých hostů a drama je na světě. Cíl tvůrců byl zcela jasný – představit divákům satirický obraz americké vyšší střední třídy, která v předraženém letovisku utrácí své peníze a nechává se opečovávat a hýčkat.  

6343f54520af9obrazek.png
Foto: Profimedia

Paničky z Beverly Hills
Když na večírku intelektuálů přítomným prozradíte, že sledujete Paničky z Beverly Hills, pravděpodobně tím neoslníte. Ale každý má nějakou tu svoji tajnou neřest k odreagování. A tou může být například americká reality show s dvanácti řadami. Její představitelky nakupují v luxusních obchodech, jdou z večírku na večírek a také mezi sebou intrikují, hádají se a o drama tedy není nouze. 

Zdroje: ČSFD, Netflix, autorka článku, HBO

Čtěte také: