Děkujeme za další příspěvek na dnešní téma. Je od čtenářky s nickem Majelis a přináší opět zajímavý pohled na vůně. Souhlasíte?

Jako každá dívka či žena ráda voním. Problémem je, že po delším čase se používaná vůně stává součástí mého já - a já ji necítím, i když okolí vůni registruje a chválí.

To je jeden z důvodů proč své vůně střídám. Tím druhým je má nálada, další důvod je příležitost a v neposlední řadě období.

Vždy se moc těším na jaro, až budu moci těžší, byť květinové vůně vyměnit za lehčí - jarní s tóny frézie či magnolie. I letní vůně je jiná - je taková svěží a sluníčková. Navíc ta denní je spíš lehčí EdT, parfémy mám až na večer. Taky si dávám pozor a aplikuji vůni spíše na vlasy - obsah alkoholu ve vůni aplikovaný na kůži ve spojení se sluníčkem může vyvolat nepěknou reakci.

S odcházejícím létem přijdou na řadu opět ty těžší smyslnější vůně. Květinové vůně mě ale provází celý rok, jen ¨přes zimu jsou těžší, ta večerní-slavnostní má v sobě ještě trošku koření.

Z toho vyplývá, že můj voňavý "arzenál" je bohatý, ale chci podotknout, že jeho základem je čistota. Vždyt ani ta nejkrásnější vůně nezakryje hygienické nedostatky. A na to bychom měly pamatovat!

Mého muže jsem si musela vychovat. Ne, že by se nevoněl, ale rozhodně mi vůně kupované a podarované jeho maminkou k němu zkrátka nešly a neseděly. Taky mi moc nevoněly - nesnáším mýdlové vůně. Během našeho společného soužití se našlo spousta příležitosti k obdarování pěknou kvalitní toaletní vodou nebo parfémem, které mi na něm voněly a voní. Manžel už dávno pochopil, že v práci ve skříňce je dobré mít aspoň nějaký tělový sprej. Taky s výběrem vůně už nemá problém.

Ví, že mám na něm ráda svěží mořské vůně a večer mě na společenské akci přitahuje vůní, která svými tóny slibuje, že její nositel umí být něžný a udělá mě šťastnou..

Majelis

To jste napsala moc hezky. Co k tomu dodat?

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

 

Reklama