Tom Hanks
Oblíbený herc Tom Hanks byl jednou z prvních slavných osobností, která 11. března veřejně oznámila, že se nakazila novým typem koronaviru, a to při natáčení filmu v Austrálii. Nemoc postihla i jeho manželku Ritu Wilson, a tak pár strávil dva týdny v karanténě v Austrálii, odkud herec podával reporty svým sledujícím na sociálních sítích. Příznaky měli podle něj spíš mírnější a nemoc se projevovala hlavně velkou únavou. Minulý pátek se dvojice vrátila z Austrálie do svého domu v Los Angeles.

Idris Elba
V pondělí 16. března o své nákaze koronavirem informoval britský herec a hudebník Idris Elba. Zmínil také, že nemá žádné příznaky a vyzval své sledující na Twitteru, aby nepanikařili. Pozitivní na koronavirus byla i jeho manželka Sabrina Dhowr. Oba tak museli zůstat v Novém Mexiku, kde se herec chystal na natáčení nového filmu.

Olga Kurylenko
Ukrajinskou herečku Olgu Kurylenko můžete znát například jako Bond girl z filmu Quantum of Solace. O pozitivním výsledku testu informovala 16. března, v době, kdy už byla týden v domácí karanténě. Nemoc se u ní projevovala hlavně horečkami a velkou únavou. Se svými fanoušky na Instagramu se podělila i o seznam vitamínů, kterými si snaží podpořit imunitu. Herečka prý každý den bere vitaminy B5, E a C, dále kurkumin a zinek. Před devíti dny herečka oznámila, že se již zcela uzdravila.

Princ Charles
Pouze mírné příznaky mělo podle oficiálních informací onemocnění u prince Charlese. O nákaze Covid-19 informoval britský dvůr 25. března. Teď už je vyléčený. U manželky jedenasedmdesátiletého prince se nákaza dosud neprojevila. Jeho matka Alžběta II. se podle všeho také těší dobrému zdraví. Se svým synem se naposled viděla 12. března.

Plácido Domingo
Komplikace spojené s nemocí poslaly do nemocnice v mexickém Acapulcu operního pěvce Placida Dominga. Podle dostupných informací by měl být jeho stav stabilizovaný. Oficiální prohlášení zpěvák zveřejnil 22. března. V něm řekl, že považuje za svou morální povinnost oznámit, že má nemoc Covid-19. Ta se u něj projevovala horečkami a kašlem.

Kevin Durant
Ani sportovci nemusejí mít dostatečně silnou imunitu, které se virus dokáže ubránit. Důkazem je basketbalista Kevin Durant. Informace o nakažení jeho i dalších spoluhráčů byla zveřejněna 17. března. Nemoc podle všeho zvládá bez větších komplikací.

Albert II.
Má titul, o který nejspíš nestál. Monacký kníže Albert II. se stal první evropskou hlavou státu s prokázanou nemocí Covid-19. oficiálně to oznámil jeho palác 19. března s tím, že stav knížete není nijak vážný a že z domova pokračuje v práci. Navíc včera bylo ohlášeno, že už je z nemoci venku. 

Boris Johnson
Británie v čele s premiérem Borisem Johnsonem brala zpočátku koronavirus na lehkou váhu a nezaváděla žádná represivní opatření. Teď už je to nicméně jinak a v pátek premiér země oznámil, že má koronavirus s mírnými příznaky v podobě zvýšené teploty a kašle. Boj s pandemií nicméně vede i z izolace.

Kristofer Hivju
Nákazu oznámil 16. března i norský herec Kristofer Hivju alias válečník Tormund Obrozhoub ze seriálu Hra o trůny. V domácí izolaci zůstal s celou rodinou, naštěstí se u něj nemoc projevila jen mírně. Na Instagramu apeloval na své fanoušky, aby si často myli ruce, dodržovali rozestupy a další opatření.

Mark Blum
Komplikace spojené s nemocí Covid-19 už si mezi slavnými vyžádala i oběť. 15. března zemřel herec Mark Blum. Zahrál si například ve filmu Krokodýl Dundee nebo v seriálech Právo a pořádek či Rodina Sopránů.

profimedia-0510015293.jpg

Foto: Profimedia

Lukáš Konečný
Mistr světa a bývalý boxer Lukáš Konečný řekl veřejnosti, že má onemocnění Covid-19 18. března. Nakazil se při společném tréninku s dalšími boxery. Konečný neměl po celou dobu nemoci žádné příznaky, zůstával ovšem zodpovědně v karanténě, kterou mu zlepšovala manželka a dcery svými pečícími výtvory. Čas trávil boxer alespoň na čerstvém vzduchu na balkoně. 29. března zveřejnil, že měl dva negativní testy po sobě a z nemoci se tedy vyléčil.

Daniel Křetínský
Přestože koronavirus byl podnikateli Danieli Křetínskému zjištěný už 12. března, informace se do médií dostala teprve předevčírem. Jediným příznakem, který Křetínský pociťoval, byla lehká rýma. I z karantény tedy nadále pracoval, alespoň po telefonu.

profimedia-0298290536.jpgFoto: Profimedia

Čtěte také: