Však víte, jak to chodí... Potkají se dvě vesnické babky na návsi a babka Františka povídá druhé babce: „Mařenko, ty máš vždycky doma tak krásně naklizeno!" Pak spolu zdrbnou všecky ostatní báby v okolí, vzájemně si sdělí, kdo s kým, proč, kdy (a někdy dokonce i jak"), a když se jejich žvanivý a pomlouvačný pud vrcholně uspokojí, tak se rozloučí a každá se vydá jiným směrem. Po pár metrech se babka Františka zastaví a sama pro sebe si jedovatě uplivne: Ani to povlečení nežehlí, kráva jedna!" Tak tohle není vtip, to jsem zažila na vlastní kůži. Naštěstí jen jako přihlížející. Ale když mi po pár týdnech babka Františka řekla, jak pěkně mám obléknuté a udržované děcko, pomyslela jsem si svoje, a ani radost jsem z pochvaly neměla. Kdoví, co o mně vykládá jinde. Radši nevědět. Pokrytectví nesnáším.
 
Anebo... Anča a Manča v kanceláři o přestávce plkají u kafe o chlapech, o dětech, o tom, co budou vařit dneska večer na večeři, a taky o práci, a Anča se mezi řečí zmíní, že má výborný nápad, který by jejich oddělení mohl pomoci. Druhý den se do kanceláře vevalí šéfík, poplácává po zádech Manču, které právě přidal na platu. Hádejte proč? Tak zradu, tu taky nesnáším.
 
Anebo... Náš soused... Pracuje od rána do večera, protože jeho Majdalénka je opravdická dáma" a nebude chodit jen tak v nějakém oblečení a nebude se vozit v nějaké obyčejné Felicii. Tuhle ráno mě pozdravil s moc milým úsměvem. Vystoupil z pěkného nového auta a povídal, že Majdalénka si ho už dávno přála. Sice si musel vzít půjčku, ale co by pro tu svou holubičku neudělal. Večer jsme se potkali s košem u popelnice. Vypadal zdrchaně. Na autě byla pěkná, docela rovná čára od nějaké mince po celém obvodu. Inu, někdo záviděl.  
 
Ale co, nebudu tady hlásat mravní zásady. Svatá nejsem. Taky mám slabůstku. Jenom malinkatou... V podstatě skoro žádnou. Ale jestli se ten můj chlap zítra zase otočí za tou prsatou blonckou, co každé ráno stojí na zastávce, autobusu, tak ho zabijůůůůů !!!!!!!
 
Kadla
Milá Kadlo,
Vy mě nikdy nezklamete: Jasné, stručné, vtipné a výstižné.
 
 
 
 
Reklama