„Ríša je super, máme stejný smysl pro humor, skvěle si rozumíme, ale jedna věc mi na něm opravdu hodně vadí. Když něco chce udělat, udělá to a nedívá se napravo nalevo a nezajímá ho, že s tím třeba zrovna nesouhlasím,“ popisuje Monika.

64a3f85edea45obrazek.png
Foto: Shutterstock

Ta se od začátku vztahu snažila být velmi tolerantní a zbytečně „neprudit“. Později začala doufat, že se Richardův přístup změní po svatbě. Jenže od té uběhlo už tři čtvrtě roku a nezměnilo se téměř nic.

„Myslela jsem, že minimálně finance začneme po svatbě řešit trochu společně, že budeme třeba společně spořit našim budoucím dětem, ale Ríša si dál jede to svoje. Výdaje domácnosti sice platíme napůl, ale jinak si Richard koupí, co chce a neřeší budoucnost. Třeba auto. Před časem mi přišel oznámit, že si bude pořizovat vytuněné auto na operativní leasing, což znamená, že bude v podstatě platit za jeho pronájem přes dvacet tisíc měsíčně a to auto nebude nikdy naše. Snažila jsem se mu to rozmluvit, ale bral to jako hotovou věc,“ stěžuje si Monika.

Sólo přístup, kdy svoje rozhodnutí dopředu se svou ženou nekonzultuje, uplatňuje Richard i v jiných oblastech. Teď si třeba naplánoval letní dovolenou, aniž by to s Monikou dopředu probral.

Přišel mi říct, že bude mít volno v tomhle a tomhle datu. Když jsem se ohradila, že nevím, kdy dostanu v práci dovolenou já, tak oponoval, že to nevadí, protože už má stejně naplánované akce s kamarády. Chystají se k jednomu na chatu, potom sjíždět vodu apod. Prý mám být ráda, stejně si každý z nás představuje dovolenou jinak. Já ale teda ráda rozhodně nejsem,“ tvrdí Monika.

Zdroj: respondentka Monika

Čtěte také:

Reklama