Krásný slunečný den,

rozhodla jsem se, že Vám také napíšu svoje zážitky s tajemnem nebo s duchy.

Bydlela jsem ve dvougeneračním domě. V přízemí bydlela babička a děda a v poschodí moji rodiče a já se sestrou. Babička strašně lpěla na svém majetku a na své zahradě. Nikdy mým rodičům nedovolila si byt nějak zkrášlit, všechno jí vadilo. Občas to bylo už neúnosný, ale o tom mluvit nechci. Když jsme chodily se sestrou na první stupeň základní školy, tak babička umřela a za pár měsíců po ní, umřel i děda. Ještě musím napsat, že děda byl ten nejzlatější člověk na světě. A co babička provedla, děda se vždycky snažil nějak vyžehlit. Za několik desítel let se sestra rozhodla, že si s přítelem předělají jejich starý byt a nastěhujou se tam. Ptala se mě, jestli mi to nevadí, že jí takhle připravím o možnost bydlení, ale já jsem tam nikdy bydlet nechtěla. Měla jsem v tom bytě pocit, že tam je něco "navíc". Cítila jsem tam divný zóny a prostě jsem tam nevydržela dlouho.

Sestra si ten byt doopravdy nakonec upravila a zabydlela se tam. Ale není den, aby přišla s tím, že se jí doma tentokrát "nic nestalo". Jednou to je grep, který jí vypadne z misky....ale na tom grepu byly naskládaný i jablka a ta nevypadla. Vypadne jí nůž z plechu na pečení.....ten nůž tam ležel po celé délce, nebyl o nic opřený a navíc - ten nůž najde až na druhé straně kuchyně. Nebo slyší, jak jim vrže podlaha v ložnici a pak je slyšet zvuk, jako kdybyby si někdo sedl na postel. Kuličky z hroznového vína našla rozházené po celém obýváku....víno měla ale na stole v kuchyni.

Naše mamča říká, že to je určitě babička, protože ta strašně ráda jedla a navíc, jak jsem psala, tak nesnášela doma jakoukoliv změnu a těch tam sestra s manželem udělala doopravdy hodně.

My jsme si s přítelem postavili dům na zahradě...na té zahradě na které babička tak strašně lpěla, a tak strašně si jí opečovávala. Občas se mi stane, že tam vidím stíny a nebo mám ve spaní pocit, že se na mě někdo dívá, ale snažím se to ignorovat...zatím se mi totiž nic nekutálí po kuchyni :-)

Jen jednou jsem měla zážitek, ze kterého jsem ještě dneska docela mimo. Máme s domem spojenou garáž, která je přepažená na dvě půlky a ta druhá půlka je oddělená takovým starým závěsem a na ním jsou dveře do sušárny. Na dveřích je udělaná záklopka, takže když jsme doma, je záklopka dole a nikdo se nám nemůže dostat z garáže do bytu. Protože ze sušárny jsou už dveře rovnou do kuchyně, takže by to určitě nebyl žádný problém jedny dveře prokopnout.

Jednou dopoledne jsem byla doma sama a vařila jsem v kuchyni a najednou jsem zaslechla, jako kdyby někdo roztahoval a zatahoval ten závěs, co je v garáži. Nejdřív jsem si myslela, že se mi to zdá, ale pak jsem jasně slyšela, že to jde z té garáže. Věděla jsem, že ta záklopka na dveřích je ale zavřená, a tak do sušárny už nikdo vlést nemůže. Jenomže pak na ty dveře ze sušárny do kuchyně někdo zaťukal... Bylo to hlasitý pravidelný tuťání. Ozvalo se to dvakrát a pak to přestalo. Vzala jsem mobil a volala jsem příteli, co mám dělat a ten mi řekl, abych otevřela vrata do garáže a podívala se venkem - abych to prostě celý prošla. Když jsem otevřela  vrata, tak jsem si všimla, že je závěs roztažený, vzala jsem za kliku od dveří a záklopka byla vytažená...přitom na 100% vím, že když jsem večer před tím uklízela auto, tak jsem za sebou všechno zavřela. Protože nás ve starém domě jednou vykradli, tak teď po sobě kontroluju všechno 5x.

Asi se i na mě přišla podívat babička. Jak mi tvrdí moje mamina, tak tu garáž nechala postavit babička a děda si v ní nesměl upravit ani jednu zeď a my jsme si dovolili nejenom upravit garáž, ale i k ní postavit celý dům. Asi si budu muset zvyknout na to, že se nám tam občas objeví a tímhle nás možná chtěla jenom varovat a nebo přivítat. Každopádně stíny už tam sem tam vídám....takže se bojím toho, co bude následovat dál.

Reklama