V Česku se nám sice začíná ozývat zima, avšak stále je možné odletět za teplem do exotických krajin. Právě ty jsou mimo lyžařskou a prázdninovou sezónu hlavním cílem českých turistů. Někteří z nich ovšem nemyslí na to, že na cestu za exotikou je potřeba připravit se mnohem důkladněji než do Chorvatska.

To hlavní, co máme na mysli, je zajištění bezpečí. I když si zaplatíte dovolenou za desítky či stovky tisíc korun, nikdo vám nezaručí, že se vám za celou dobu pobytu nic nestane. Můžete se nakazit netypickou nemocí, budete mít střevní potíže z místní kuchyně nebo dojde ještě na něco nepříjemnějšího. Zdravotní problémy jsou to nejhorší, co vás na dovolené může potkat. Je však potřeba i s takovou situací počítat a připravit se na možné komplikace.

letadlo

Nechte se očkovat

Až 70 % cestovatelů před odletem do neobvyklé cizí země vůbec nenavštíví lékaře. Očkování je přitom něco, na co je potřeba myslet s předstihem. V ideálním případě by měl cestovatel zajít k lékaři tři měsíce před odjezdem. Do většiny exotických oblastí se očkuje proti břišnímu tyfu a žloutenkám typu A a B.

Očkování je důležité i z hlediska cestovního pojištění. Mnohé pojišťovny mají v pojistných podmínkách, že klient musí udělat maximum pro odvrácení pojistné události a očkování je to naprosté minimum. Bez něj pak nemusí dát klientovi ani korunu.

Pojištění volte zodpovědně

Vyjet do exotické země bez cestovního pojištění je čirý nerozum a takovou možnost ani nebudeme zvažovat. Dost velké riziko nastává i v případě, že si klient zvolí špatnou pojišťovnu, která mu v krizové situaci neporadí, jak se zachovat, a neproplácí příliš vysoké částky. Člověk by tedy neměl sáhnout po prvním a nejlevnějším pojištění, na nějž narazí.

Při cestě za exotikou vás těch pár stovek korun už opravdu nevytrhne, takže si raději připlaťte a buďte chránění za každé situace. Dobrou volbou bude například celoroční cestovní pojištění MultiTrip od ERV Evropské pojišťovny. Zahrnuje totiž nejširší pojistnou ochranu na českém trhu, proplacení léčebných výloh až do výše deseti milionů korun a pojištění zrušení cesty.

Jak vyplývá z názvu, pojištění MultiTrip platí po celý rok. Je možné jej použít pro celou rodinu, ať už cestujete jednotlivě, nebo společně. Počet cest během roku je neomezený, dá se tedy využít na léto u moře, exotiku i zimní lyžování (obsahuje připojištění pro zimní a rizikové sporty). Klienti ERV Evropské mají také k dispozici nonstop asistenční služby v češtině a angličtině, pojišťovna má několik svých Euro-center po všech kontinentech. Spousta ocenění (desetkrát cena Pojišťovna roku, čtrnáctkrát pojišťovna s nejlepším cestovním pojištěním atd.) jen dokazuje, že na ERV Evropskou je možné se spolehnout.

I kdybyste měli procestovanou půlku světa, nikdy si nemůžete být jistí tím, co vás potká zrovna tentokrát. Zdraví je to nejcennější, co máme, a nést si následky do konce života jen proto, že vám v cizí zemi nebudou chtít poskytnout zdravotní péči nebo nebudete mít na její zaplacení, by bylo mrzuté.

Reklama