To nejsou ani svetry, ani kabáty, ani šaty. Je to něco mezi. Naštěstí se u nás podobně bláznivé kousky už dají koupit.

Tyto fantastické „óbrsvetry" se mi totiž líbí. Mám k nim nostalgický vztah. Připomínají mi časy, kdy jsem ještě sama pletla.
Možná si i některá z vás pamatujete období pletení na jehlicích, tlustých jak malíček. Někdo dokonce štrikoval na vařečkách, aby struktura pleteniny byla co nejmarkantnější.
I zpracovávané materiály byly různé. Někdo trhal na tenké proužky zbytky bavlněných látek, z čehož vznikaly spíš kobercově tuhé pleteniny. Pěkně vypadalo nastříhané hedvábí nebo kombinace vlny a lacetek. Pletla jsem i z provázků a punčoch. Ale taková pletáž byla divadelní z nouze ctnost, která vizuálně nahrazovala historické drátěné košile. Z dálky však vypadaly opravdu věrohodně.

Ale zpět k „óbr svetrům", jak jsem si je pracovně  nazvala. Těžko je někdo pletl ručně, ale na tom nesejde. Jsou úžasné.Vypadají tak lehounce a přitom teple. Já vím, není to nic pro metr šedesát „vysoké" boubelky, jak mnohá z vás jistě namítne.

Berte to jako inspiraci. Třeba se po letech opět chopíte starých dobrých jehlic a při televizi něco upletete. A pokud to s jehlicemi neumíte nebo vás víc zajímá ten seriál, který zrovna běží v televizi, zajděte do obchodu, určitě si vyberete. Dlouhé „svetry" nebo„šaty" nebo „kabáty",„šály", „kukly", prostě óbr pleteniny jsou opět v módě.

 

Máte něco podobného v šatníku?
Je to spíš kabát, jsou to spíš šaty nebo spíš svetr?
Hodláte si něco takového pořídit?
Koupíte, nebo upletete?
Bojíte se pleteniny?
Někdo si myslí, že v ní vypadá tlustě.
Myslíte si to i
vy?