Já už dvě děti mám, starší dceři je skoro 20 a mladší 12 a nikdy mě nenapadlo, že by mohlo přijít třetí... Ale rozvedla jsem se, potkala nového přítele a tak nějak jsme si spokojeně žili 5 let.

Pak jsme koupili domeček, začli ho opravovat a pomalu jsme zjišťovali, že by pro nás dům byl za chvíli velký a smutný, protože starší dcera už brzy odejde na vysokou školu a mladší, ta už nás taky za chvíli nebude potřebovat. Tak jsme tak nějak pomalu směřovali k dalšímu miminku.

Nejprve jsem se vzhledem k mému věku poradila s lékařem, ten řekl, že jsem zdravotně úplně v pořádku, ale že nemáme počítat s tím, že by se nám to povedlo dřív, než tak za půl roku. Tak jsem o prázdninách vysadila prášky no a když jsem hned první měsíc po vysazení nedostala menstruaci, tak jsem si říkala, že je to asi tou změnou, že to chce čas, než se tělo zase srovná.

Ale když už to trvalo týden, tak mi to nedalo a koupila jsem si těhotenský test. Udělala jsem si ho v práci (měli jsme zrovna ve škole přípravný týden, takže hromada práce a plánů přede mnou...) a když jsem ho za chvilku šla zkontrolovat, rozklepaly se mi ruce i nohy a sevřelo se mi hrdlo, nemohla jsem tomu uvěřit, byly tam dvě čárky. Nešlo mi to do hlavy, protože jsme se nijak zvlášť nesnažili:-).

Hned jsem volala kamarádce, takže ta byla první, kdo se to dozvěděl. A večer mě čekalo to sdělit příteli. Měla jsem hroznou radost, ale zároveň jsem se bála, co na to řekne, protože i když to bylo plánované, tak hrozně rychlé a nečekané:-). Když byl ve vaně, nalila jsem mu pořádnou sklenici whisky a když si přišel lehnout, tak jsem mu ji podala s těhotenským testem.

Nejprve nechápal, co mu to dávám, tak jsem mu musela vysvětlit, co ty dvě čárky znamenají, pak jsme to potvrdili hezkým pomazlením:-). V práci jsem už nový školní rok nezačla, po třech pracovních týdnech jsem zůstala doma a těhotenství jsem si opravdu užívala, i když jsem každé ráno i přes den trpěla nevolnostmi, nelitovala jsem ani na chviličku a na miminko se hrozně těšila. Museli jsme podstoupit spoustu vyšetření, odběr plodové vody, ale všechno bylo v pořádku.

12.5. 2007 se nám narodila Marianka - 3.50 kg a 51 cm. Přišla na svět císařským řezem, protože měla omotanou šňůru kolem krčku, ale byla úplně v pořádku, je to strašně hodné miminko a dělá nám jen radost.

senecia


Děkujeme za krásný příspěvek i za nádherné fotky a přejeme Vám i miminku hodně toho štěstíčka do života :).

redakce@zena-in.cz

Reklama