Milá redakce,

ani jedno z mých dvou dětí  / dcera 25,syn 23 / nebylo plánované.

Prvně jsem otěhotněla, když mi bylo sotva osmnáct, měla před maturitou,můj tehdy ještě přítel právě odešel na dvouletou vojnu  350km daleko a já chtěla po střední škole na vysokou. Pravdou je, že jsem prostě nepomyslela na přerušení, sladké tajemství jsem sdělila jak příteli, tak doma/  moji rodiče jsou oba učitelé/. Přítel napsal mým rodičům dopisem žádost o ruku a můj tatínek šíleně zuřil, vzteky za moc vypresoval všechna jablka na mošt a přidal si fůrku dříví na rozštípání.

No - svatba byla, dcera se mi narodila týden před maturitou, které jsem  přesto zvládla s vyznamenáním, ale fakt je, že kdybych neměla oporu v rodičích, neuměla bych malou zpočátku ani přebalit, vykoupat a co teprve, když jsem dostala zánět prsu a deset dní měla čtyřicítky horečky. Postupně se však ze mne stávala maminka se vším všudy a když jsem otěhotněla podruhé / přes antikoncepci/, tak nebylo, co řešit.

Manžel měl ze syna ohromnou radost a musím říct, že děti nás vždy stmelovaly a naplňovaly náš život. Manželství prošlo i krizí, protože já jsem si v průběhu let dodělávala vytouženou vysokou a muž si našel známost , což bylo velmi krušných pár měsíců, ale když došlo k rozhodnutí my nebo ona, zůstal -prý kvůli dětem.

Je to už víc než patnáct let a před časem mi přiznal, že myšlenky na děti ho odvrátily od největší chyby v životě a je moc rád, že jsme zůstali spolu. Dnes máme velmi pohodový vztah, dcera je na stáži v zahraničí, syn na vysoké a my jsme si zůstali - jezdíme hodně na kole, plavat, cestujeme a umíme si od sebe i odpočinout, já respektuji jeho zájmy, on moje.

Kolikrát jsem přemýšlela, jestli děti dobře vychováme, když jsme je přivedli na svět ještě hodně nezralí. Musím ale říct, že jsme to zvládli.

Máme s nimi hodně kamarádský a upřímný vztah, děti ví, že jsme jejich ostrov jistoty . Ale zároveň už máme vlastně vystaráno a užíváme si , poměrně ještě mladí, života bez dětí, netlačí nás ani nedostatek peněz. Tak si moc přeji, aby jsme zůstali dlouho zdraví a mohli se časem zapojit do výchovy vnuků - mimochodem vůně miminka je jedna z nejhezčích na světě.

reditelka


 Milá "ředitelka",

 

tomu hovorím príbeh so šťastným koncom! Jednoducho ste sa nechala viesť intuíciou, ktorá Vás nesklamala. Som veľmi šťastná, že sa Vám darí a máte deti, na ktoré možete byť pyšná! 

Krásny deň :-)  

Reklama