V příspěvku čtenářky Eliany si můžete přečíst pěknou úvahu nad tím, že homosexualita tu vždy byla, je a bude...

Dnes máme v magazínu téma o homosexualitě. Příspěvků posíláte skutečně hodně. Ten následující je od čtenářky Eliany...


Krásný den všem,

přemýšlela jsem jak se k dnešnímu tématu vůbec vyjádřit, když mi nepřijde nic zvláštního na homosexuálních párech či jedincích. Jsou to lidé, každý se svým životním příběhem, jako kdokoliv jiný. Přijdou mi jen citlivější a vnímavější pro tento svět. Ale z úhlu pohledu sexuality a historie to prostě není nijak výjimečná skupina lidí - prostě tu byli po celá staletí. Panečku, co se dělo ve staré Francii a v dobách říše Římské! No, když tak přemýšlím, ani taková církev není doslovně svatá.... A pokud tedy postavit otázku, co si myslet o homosexuálech - pak tedy...a co takoví bisexuálové? Jediné v čem se skutečně liší je to, jak je po celé generace přijímalo okolí..

A myslím si, že pokud se společnost vyvíjí tak jako dosud za pár let už nikoho nenapadne ani položit otázku, co si myslíte o té či oné orientaci, protože váš báječný soused, co peče v krajkové zástěře výbornou bábovku, pan Karel, žije s partnerem panem Josefem a na dvoře mají dceru Amálii, co tam tahá kačera a v létě spolu s dalšími sousedy posedíte u grilu....Mne totiž ani nepohoršuje myšlenka, aby tyto páry spolu vychovávaly dítě. Život je o určitých hodnotách a ne o tom, jestli pár znamená dva zamilované člověky stejného pohlaví nebo taťku a mamku klasického uspořádání....

Eliana

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 12. ledna 2012: Gayové a lesbičky - vaše příběhy

  • Máte kamaráda gaye nebo kamarádku lesbičku?
  • Jak jste se s nimi seznámily a máte s nimi nějakou zajímavou historku?

Své příspěvky na toto téma mi posílejte na redakční e-mail (viz níže). Rozsah příspěvků: Maximální délka není stanovena, minimální je alespoň jako tento odstavec textu. Redakce si vyhrazuje právo, příspěvek neuveřejnit. Chcete-li mít šanci na získání dárku: knížka básniček Hanky Zagorové - Milostně, červený parfém AVON Aspire a zamilovanou tužku na oči, pošlete svůj příspěvek nejpozději tak, aby v redakční poště přistál 12. 1. 2012 do 15.00 hodin.

aspirezagorova

Reklama