Zloději aut se stávají čím dál vynalézavějšími a vyžívají propracovanějších technik. Není tedy divu, že mají často ve svém hledáčku i luxusní auta celebrit. Z našich hvězd by o tom mohla vyprávět zpěvačka Dara Rollins, podobnou zkušenost měl i hollywoodský herec John Travolta.

Naštěstí ne všechny příběhy pro majitele vozidel končí se smutným koncem. V reality-show Auto jako léčka na stanici CBS Reality jsou zloději aut ti, kterým se nakonec vytratí úsměv z obličeje. Nastražená auta plná skrytých kamer, mikrofonů a GPS jsou monitorována policisty, kteří sledují nové techniky krádeže a následně chytají užaslé zloděje přímo při činu.

celeb

 Dara Rollins

celebZpěvačka Dara Rollins, která v době krádeže (2009) pobývala u rodičů v Bratislavě, ráno s šokem zjistila, že její luxusní Audi Q7 v hodnotě 2 mil. Kč zmizelo z parkovacího místa. Zpěvačka si nebyla zprvu jista, zda opravdu zaparkovala před domem, ale později se její domnění potvrdilo, když ji policisté kontaktovali s tím, že monitorují její odcizený vůz. Bílé SUV značky Audi bylo ukradnuto ve 2 hodiny ráno, ale už kolem 9 ráno jej slovenští policisté dokázali lokalizovat. Za krádeží stál známý gang, který policie sledovala už delší dobu. Auto se našlo díky zabezpečovacímu systému, ve kterém měla Dara zabudovaný satelitní systém.

 Adela Banášová

Jedna z nejpopulárnějších slovenských moderátorek Adela Banášová však takové štěstí jako Dara neměla. V roce 2011 ji neznámí zloději ukradli její luxusní černé BMW X5, které měla zaparkované přímo před domem. celebZloději na její vůz v hodnotě 1,5 mil. Kč číhali už několik měsíců, nejednalo se tak o první pokus o jeho odcizení. Moderátorce nakonec nezbývalo nic jiného, než bezmocně krčit rameny se slovy, že zloději se zaměřují často na její typ auta a proto se krádež dala očekávat. Černý bavorák si moderátorka užívala necelé dva roky a na další si bude muset zřejmě nějakou dobu počkat.

 

Charlie Sheen

celebBývalý hlavní představitel oblíbeného seriálu Dva a půl chlapa viděl na vlastní oči svého zdemolovaného čtyřkolového miláčka poté, kdy jej hasiči vytáhli z rokle. V roce 2010 mu byl odcizen Mercedes Benz S550, jehož hodnota se odhaduje na více než 2 mil. Kč. Černý sedan nakonec nalezli policisté v dezolátním stavu nedaleko jeho sídla v Malibu, Los Angeles. Herce probudil alarm ve 4 hodiny ráno, který ho upozorňoval na neobvyklou aktivitu. Do pátrání po hercově autě se mimo 32 hasičů zapojily i dvě helikoptéry. Herec, který v roce 2011 vedl žebříček Forbes nejlépe placených televizních hvězd, si údajně hned po incidentu pořídil nové auto a ne ledajaké. Bylo jím vymazlené Bentley v přepočtu za 6,2 mil. Kč.

John Travolta

celebKaždý z blízkých přátel Johna Travolty věděl, že si herec svého veterána Mercedes Benz 280-SL z roku 1970 hýčkal jako nikdo jiný. Stačilo však pouhých 10 minut nepozornosti, aby o svého miláčka přišel. Herec své auto zaparkoval v rezidenční čtvrti a na chvíli si odskočil. Nevěřil však vlastním očím, když se po 10 minutách vrátil na parkovací místo a po veteránovi se slehla zem. Policisté ze San Moniky vůz po 4 měsících našli, nicméně známý herec už se se svým oblíbeným veteránem neshledal, neboť auto už bylo rozebrané na nejmenší části. Jednalo se o sběratelský kousek, jehož hodnota se odhadovala na necelé 2 mil. Kč.

Tomáš Vozáb

Reklama